Świrad: Szybko odnalazłam się w reprezentacji Polski

Siatkówka
Świrad: Szybko odnalazłam się w reprezentacji Polski
fot. Polsat Sport
Martyna Świrad to jedna z najlepszych środkowych Ligi Siatkówki Kobiet ubiegłego sezonu

- Na zgrupowaniu w Szczyrku jest sporo osób, które znałam, więc łatwiej było mi tu przyjechać i odnaleźć się w tej grupie - powiedziała Martyna Świrad, która jest jedną z młodych, nowych twarzy w naszej drużynie narodowej siatkarek. W ostatnim, niedokończonym sezonie, 22-letnia zawodniczka była jedną z najlepszych środkowych Ligi Siatkówki Kobiet. To zaowocowało powołaniem do kadry trenera Jacka Nawrockiego. (wideo: Polska Siatkówka)

Znasz dziewczyny z kadr młodzieżowych i rozgrywek ligowych. Jednak bycie na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji Polski to inny wymiar.

 

Dokładnie, jest to coś innego. Ale cieszę się, że wiele osób znałam i łatwiej mi było tu przyjechać, łatwiej odnaleźć się w grupie.

 

Pewnie pomaga też to, że jest to grupa rówieśniczek.

 

Tak, z wieloma dziewczynami byłam w szkole, w reprezentacji młodzieżowej albo w klubie.

 

Czy jest widoczna różnica w pracy w reprezentacjach młodzieżowych, a tą, która jest wykonywana na zgrupowaniu kadry seniorskiej?

 

Na pewno jest duża różnica. Ze względu na to, że wszystkie idziemy do przodu, rozwijamy się. Są też dłuższe treningi, do których podchodzimy bardziej profesjonalnie. Podczas zgrupowań kadry młodzieżowej miałyśmy na przykład szkołę, matury. A tutaj możemy się kupić w stu procentach na siatkówce.

 

Doświadczona przyjmująca opuszcza Budowlanych Łódź

 

Jak przypuszczasz, jak będzie wyglądała druga część zgrupowania? Widać, że jesteście w coraz lepszej dyspozycji, więc pewnie i obciążenia będą nieco większe.

 

Ja się bardzo cieszę, bo powoli wchodzimy w "szóstki", będziemy trenować bardziej drużynowo, poznawać siebie nawzajem i myślę, że będziemy widzieć większe postępy.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

Polska Siatkówka, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze