Piłkarz reprezentacji Szwecji zakażony koronawirusem

Piłka nożna
Piłkarz reprezentacji Szwecji zakażony koronawirusem
fot. Cyfrasport
Szwecja jest jednym z rywali reprezentacji Polski w grupowej fazie przełożonego turnieju Euro 2020

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Szwecji Simon Hedlund jest zakażony koronawirusem. O pozytywnym wyniku testu poinformował we wtorek jego klub, duńskie Broendby IF. Reprezentacja Trzech koron jest grupowym rywalem Polski w mistrzostwach Europy, które zostały przełożone na 2021 rok.

Po rutynowym przebadaniu wszystkich piłkarzy testy wykazały wyniki pozytywne u dwóch z nich: Hedlunda i Samuela Mraza. Obaj nie mają żadnych objawów choroby - poinformował klub.

 

Biorąc pod uwagę okres inkubacji wirusa, 2-12 dni do zarażenia mogło dojść - jak sugerują media - może nawet podczas spotkania z FCK Kopenhaga 21 czerwca, które było jednym z trzech, na które w ramach eksperymentu wpuszczono zamiast maksymalnie 500 - 2750 kibiców.

 

Szymański spędzi najbliższe lata w Grecji

 

Wiadomość o pozytywnym wyniku testu pojawiła się w bardzo niefortunnym momencie, w dzień po ogłoszeniu przez duńską federację piłkarską, zarząd ligi i konfederację sportu planów szybkiego zwiększenia liczby kibiców na duńskich stadionach, a nawet możliwości wpuszczania kompletu od jesieni.

 

27–letni Hedlund został powołany do reprezentacji Szwecji w styczniu, gdzie na zgrupowaniu rozegrał dwa mecze i strzelił jedną bramkę. Rozegrał 29 spotkań w reprezentacjach młodzieżowych.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie