Wyborny debiut Peszki! Dwie asysty i gol byłego reprezentanta Polski

Sławomir Peszko zadebiutował w barwach Wieczystej Kraków. Były reprezentant Polski zaczął spotkanie na ławce rezerwowych. Wszedł w drugiej połowie i popisał się dwiema asystami oraz golem.

Wieczysta zmierzyła się w meczu towarzyskim z Unią Tarnów. Pierwsza połowa toczona była w wolnym tempie, przewagę mieli zawodnicy z Krakowa. Po przerwie na boisku zameldował się Peszko i od razu padł gol. Była to jednak bramka dla Unii. Były reprezentant Polski w 54. minucie najpierw odzyskał piłkę, a następnie wrzucił ją idealnie na głowę Zielińskiego.

Chwilę później grający w przeszłości m.in. w Lechu Poznań, Wolverhampton, FC Koeln czy Lechii Gdańsk zawodnik sam wpisał się na listę strzelców. Wynik ustalił Zieliński, a Wieczysta wygrała 3:1. W drugiej połowie Peszko został brutalnie sfaulowany przez jednego z rywali. Sędzia był bezwzględny i pokazał czerwony kartonik.

Fortuna 1 Liga: Sensacja w meczu Warty! Chrobry opuszcza strefę spadkową

W grze Peszki widać było duże zaangażowanie i chęć do gry. Przypomnijmy, że Peszko do marca był piłkarze Lechii Gdańsk. Po przerwie związanej z koronawirusem postanowił związać się z drużyną z Krakowa. Wieczysta w nowym sezonie będzie rywalizowała w Klasie Okręgowej.

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 1:3
Bramki: Białek 47 - Zieliński 54, Peszko 57, Zieliński 63