Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia rozgromiła GKS Jastrzębie. Dublet Juliusza Letniowskiego

Szymon Drewniak, Kamil Mazek i Juliusz Letniowski mają powody do zadowolenia.

W meczu 1. kolejki nowego sezonu Fortuna 1 Ligi, Arka Gdynia rozbiła na wyjeździe GKS Jastrzębie 4:0. Spadkowicz z Ekstraklasy już po pierwszej połowie prowadził trzema golami. Z kolei po przerwie gdynianie potwierdzili swoją wyższość. Dwa gole dla Arki strzelił Juliusz Letniowski.

Początek spotkania nie zwiastował pogromu ze strony Arki. Oba zespoły przez pierwsze 25. minut prowadziły wyrównaną grę. Jednak kolejne trzynaście minut okazały się niezwykle pechowe dla gospodarzy.

Najpierw w 26. minucie wynik otworzył Letniowski, który pokonał o siedemnaście lat starszego od siebie Mariusza Pawełka. 180. sekund później doświadczony bramkarz po raz drugi był zmuszony wyjmować piłkę z siatki za sprawą trafienia innego nowego zawodnika - Kamila Mazka.

Jeszcze przed przerwą Pawełek skapitulował po raz trzeci. W 39. minucie ponownie Letniowski wpisał się na listę strzelców. 22-latek w swoim oficjalnym ligowym debiucie w barwach Arki skompletował dublet.

Druga odsłona meczu rewelacyjnie rozpoczęła się dla gości, którzy od 48. minuty prowadzili już 4:0. Strzelcem czwartego gola okazał się być były zawodnik m.in. Lecha Poznań - Szymon Drewniak. Później okazało się, że trafienie pomocnika ekipy z Gdyni ustaliło końcowy rezultat piątkowej potyczki.

W dalszej części spotkania gospodarze starali się zmniejszyć rozmiary porażki. Na posterunku był jednak Daniel Kajzer, który w debiucie ligowym ma powody do zadowolenia, ponieważ zachował czyste konto.

GKS Jastrzębie - Arka Gdynia 0:4 (0:3)
Bramki: Juliusz Letniowski (26', 39'), Kamil Mazek (29'), Szymon Drewniak (48')

GKS: Mariusz Pawełek - Mateusz Słodowy, Adam Wolniewicz, Michał Rutkowski, Szymon Zalewski - Patryk Skórecki (73', Dominik Szczęch), Marek Mróz, Daniel Feruga, Kamil Jadach (59', Łukasz Zejdler), Farid Ali - Daniel Rumin (55', Daniel Szczepan)

Arka: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Bartosz Kwiecień (74', Adam Deja), Adam Danch, Adam Marciniak - Kamil Mazek (68', Mateusz Żebrowski), Szymon Drewniak, Juliusz Letniowski (74', Damian Ślesicki), Mateusz Młyński, Marcus Vinícius (68', Artur Siemaszko) - Maciej Jankowski (71', Rafał Wolsztyński)

Żółte kartki: Słodowy, Rutkowski

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)