FIVB ogłosiła kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów 2021. Trzy turnieje w Polsce!

Siatkówka
FIVB ogłosiła kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów 2021. Trzy turnieje w Polsce!
fot. Cyfrasport
Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy, Vital Heynen.

FIVB ogłosiła kalendarz siatkarskiej Ligi Narodów 2021. Szesnaście drużyn z każdej płci spotykać się będzie w czterech grupach na przestrzeni pięciu tygodni, aby wyłonić najlepszą szóstkę, która będzie walczyć o medale.

Finały w Chinach i we Włoszech

Miasta-gospodarze rund finałowych nie zostały jeszcze potwierdzone. Finały kobiet odbędą się w Chinach, a mężczyzn we Włoszech – oba od 23 do 27 czerwca. To doprowadzi sezon do punktu kulminacyjnego przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio, planowanymi teraz na termin od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r.

 

Broniąca tytułu w kategorii mężczyzn Rosja rozpocznie swoją misję w Jiangmen wraz z gospodarzami – Chinami, Iranem i Japonią w pierwszym tygodniu zawodów od 14 do 16 maja.

 

VNL 2021 MEN

 

Aktualni, polscy mistrzowie świata rozpoczną VNL 2021 u siebie, goszcząc w pierwszym tygodniu Serbię, Włochy i Słowenię. Mistrzowie olimpijscy – Brazylia – zagrają w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok gospodarzy zmierzą się też z Argentyną i Kanadą.

USA po raz trzeci z rzędu?

Z kolei broniące tytułu siatkarki USA również będą starać się o trzecie z rzędu zwycięstwo w Lidze Narodów. Drogę do finału rozpoczną turniejem w Cuiabie, od 11 do 13 maja, w grupie z gospodyniami – Brazylią, Kanadą i Dominikaną. Starcie Brazylia – USA w pierwszym tygodniu VNL 2021 będzie powtórką finału 2019, w którym zawodniczki z Ameryki Północnej zwyciężyły po pięciu dramatycznych setach.

 

 

Mistrzynie świata kobiet – Serbki, w pierwszym tygodniu pojadą do Włoch by zagrać tam przeciwko gospodyniom oraz Turczynkom i Polkom, natomiast panujące mistrzynie olimpijskie czyli Chinki (przy okazji trzeci raz z rzędu gospodynie finału VNL) podejmą w Ningbo Japonię, Koreę i Tajlandię.

 

VNL 2021 WOMEN

 

Turnieje w Polsce odbędą się w dniach 14-16 maja i 28-30 maja (mężczyźni) oraz 1-3 czerwca (kobiety).

 

VNL 2021 będzie trzecią edycją flagowych rozgrywek FIVB, po odwołaniu sezonu 2020 z powodu pandemii koronawirusa.

BS, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie