Superpuchar Mistrzów Polski: PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Pora na wielki finał Superpucharu Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Zmierzą się w nim zawodnicy PGE Skry Bełchatów oraz aktualni triumfatorzy ligowych rozgrywek Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Wreszcie zakończył się okres bardzo długiej przerwy w plusligowych rozgrywkach, a ekipy siatkarskiej ekstraklasy znowu mają szansę mierzyć się na boisku. Jedna z takich okazji to turniej o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. Unikatowa nazwa związana jest z wyjątkową - podwójną rocznicą. Turniej ma na celu uczczenie dwudziestej rocznicy powstania Polskiej Ligi Siatkówki, ale też dokładnie takiego samego okresu działalności Polsatu Sport.

 

Tegoroczna formuła walki o Superpuchar Polski została zmieniona. Zwykle mierzyli się w nim mistrz oraz zdobywca Pucharu Polski. Tym razem na parkiecie znaleźli się zawodnicy czterech ekip, które w ciągu ostatnich 20 lat triumfowały w rozgrywkach krajowych. Tym samym do Arłamowa przyjechały: PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Wszystkie te drużyny łącznie zdobyły dziewiętnaście tytułów w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki. Jeden sezon – ostatni – z powodu pandemii koronawirusa zakończył się przed czasem i bez wyłonionego mistrza Polski.

 

Zobacz także: Superpuchar Mistrzów Polski: Grupa Azoty ZAKSA drugim finalistą!

Skra zmierzy się z ZAKSĄ

Pierwszego dnia rozgrywek odbyły się dwa półfinały. W pierwszym z nich zawodnicy z Bełchatowa pokonali 3:0 ekipę Jastrzębskiego Węgla. W drugim ZAKSA wygrała 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów. To oznacza, że drużyna Michała Mieszko Gogola zmierzy się w wielkim finale z aktualnymi mistrzami Polski.

 

Obie ekipy przeszły spore zmiany przed rozpoczętym właśnie sezonem i z obu odeszły legendy klubowe. Ze Skrą rozstał się Mariusz Wlazły, a z ZAKSĄ - Łukasz Wiśniewski. Jednocześnie doszło do ciekawych ruchów transferowych. Do ekipy Nikoli Grbicia właśnie z Bełchatowa przeszedł Jakub Kochanowski, podczas gdy skład dziewięciokrotnych mistrzów Polski zasilił amerykański gwiazdor Taylor Sander. 

 

Wielkie zmiany w klubach PlusLigi budzą ciekawość kibiców, jednak zanim dojdzie do rozegrania inauguracyjnego meczu pomiędzy Stalą Nysa a ZAKSĄ, dowiemy się, kto będzie tegorocznym zdobywcą Superpucharu Polski. 

 

Relacja i wynik na żywo meczu PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 14.45 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie