Fortuna 1 Liga: Ósmy mecz - ósma porażka. Trwa fatalna passa Sandecji

Ekipa Widzewa pokonała 2:1 Sandecję Nowy Sącz.

Widzew Łódź pokonał u siebie 2:1 Sandecję Nowy Sącz, dla której to już ósma porażka w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Ekipa Piotra Mandrysza bardzo dobrze otworzyła spotkanie, jednak nie dała rady dowieźć prowadzenia do ostatniego gwizdka.

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie, a przyjezdni wykorzystali złe wybicie piłki przez jednego z obrońców Widzewa. W pole karne wpadł Adrian Danek, który podał futbolówkę do Kamila Ogorzałego. Ten umieścił ją w siatce, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie.

Mimo szybkiego objęcia przewagi przez ekipę Sandecji, to jednak gospodarze częściej znajdowali się przy piłce. Próbę strzelenia gola w 31. minucie podjął Mateusz Możdżeń, jednak fantastyczną obroną popisał się bramkarz gości Dawid Pietrzkiewicz. Ekipa Widzewa walczyła do skutku i zaledwie kilka minut później mogła cieszyć się z remisu. Wyrównującego gola strzelił głową Marcin Robak. Na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 1:1.

Na zmianę rezultatu nie trzeba było długo czekać. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania kolejną bramką pochwalił się Robak, pokonując obrońców Sandecji i Pietrzkiewicza. Ogromną szansę na doprowadzenie do remisu chwilę później miał napastnik gości Rafael Victor, jednak w sytuacji sam na sam spudłował, a piłka poszybowała nad poprzeczką.

Mimo prób, wynik do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie. Widzew awansował na dziewiąte miejsce w tabeli, z kolei Sandecja może "szczycić się" niechlubną passą ośmiu porażek z rzędu.

Widzew Łódź - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)

Bramki: Marcin Robak 35, 52 - Kamil Ogorzały 6

Żółta kartka: Widzew Łódź - Patryk Mucha

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów 8 447.