Oszczepnik Johannes Vetter żąda od MKOl bardziej zdecydowanych działań

Inne
Oszczepnik Johannes Vetter żąda od MKOl bardziej zdecydowanych działań
fot. PAP
Johannes Vetter żąda od MKOl jednoznacznych decyzji i pomocy, by doszło do rozegrania przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Jeden z najlepszych obecnie oszczepników na świecie Niemiec Johannes Vetter żąda od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego jednoznacznych decyzji i pomocy, by doszło do rozegrania przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. "Pomyślcie o sportowcach" - powiedział.

"Ludzie w MKOl nie dostają małej pensji i powinni zrobić zatem wszystko, żeby wstawić się za nami sportowcami i za całą naszą społecznością. Najważniejsze w tej chwili powinno być skupienie się na zorganizowaniu igrzysk. W tym sezonie odbywało się mnóstwo imprez z pandemicznymi ograniczeniami. Nikomu nic się nie stało, co jest dowodem, że można. MKOl ma jeszcze mnóstwo czasu, żeby wypracować wszystkie możliwe scenariusze" - powiedział 27-letni mistrz świata 2017.

 

ZOBACZ TAKŻE: Komisja Sportu Kobiet PKOl wybrała Trenerkę Roku

 

Vetter dodał, że byłby bardzo zawiedziony, jeśli nie doszłoby do rozegrania igrzysk w 2021 roku. "Moim celem nie jest rzucenie rekordu świata, ale wywalczenie złota olimpijskiego w Tokio" - podkreślił.

 

Niemiec w minionym sezonie zanotował dziewięć zwycięstw i w trakcie Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie uzyskał wynik 97,76. Do rekordu globu Czecha Jana Żeleznego zabrakło mu jedynie 72 cm.

 

Igrzyska w Tokio miały pierwotnie odbyć się w tym roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione na lato 2021. 

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze