Serie A: Milan w końcu zatrzymany! Dwa gole Zlatana Ibrahimovicia nie dały zwycięstwa

Zlatan Ibrahimovic strzelił dwa gole, ale jego AC Milan przegrał

AC Milan w piątej kolejce Serie A stracił pierwsze punkty w sezonie. Na San Siro gospodarze zremisowali z Romą 3:3. Piłkarze z Mediolanu trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, ale rywale za każdym razem wyrównywali. Dwa gole strzelił Zlatan Ibrahimović. Milan nadal jest liderem w tabeli.

Milan podejmował Romę w roli lidera Serie A i drużyny, która jeszcze w tym sezonie ligowym nie straciła punktów. Co więcej, piłkarze Stefano Piolego mieli za sobą aż 21 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach! Ostatni raz ulegli oni w marcu 2020 roku.

Złą wiadomością była natomiast nieobecność Gianluigiego Donnarummy, któremu wyszedł pozytywny wynik testu na koronawirusa. Roma sezon zaczęła od porażki z Veroną i remisem z Juventusem. Następnie zaliczyła dwie wygrane. Na San Siro piłkarze z Rzymu nie byli więc faworytami.

Mecz jeszcze na dobre się nie zaczął, a już mieliśmy pierwszego gola. Świetne zagranie Rafaela Leao na bramkę zamienił niezawodny Zlatan Ibrahimovic. Nie minął kwadrans, a wyrównanie dał Edin Dżeko. Pierwsza połowa dość wyrównana, z lekką przewagą Milanu. Goli już jednak nie oglądaliśmy.

Po przerwie znowu błyskawicznie gospodarze wyszli na prowadzenie. Kolejna asysta Leao i tym razem na listę strzelców wpisał się Alexis Saelemaekers. Roma doprowadziła do wyrównania po rzucie karnym, którego na gola zamienił Jordan Veretout.

Nie była to ostatnia bramka z karnego w tym meczu. W 79. minucie arbiter podyktował jedenastkę za faul na Hakanie Calhanoglu, a tę wykorzystał Ibrahimović. Było to szóste trafienie Szewda w tym sezonie Serie A. Roma potrafiła po raz trzeci wyrównać. Dokonał tego Marsh Kumbulla po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Więcej bramek już nie oglądaliśmy. Milan stracił pierwsze punkty w tym sezonie Serie A. Mimo to, nadal jest liderem w tabeli. Roma zajmuje 9. pozycję.

Milan - Roma 3:3 (1:1)

Bramki: Ibrahimovic 2, 79-karny, Saelemaekers 47 - Dżeko 14, Veretout 71-karny, Kumbulla 84

Żółte kartki: Leao, Ibrahimovic, Hernandez - Pedro, Cristante

AC Milan: Tatarusanu - Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez - Bennacer, Kessie - Saelemaekers (Krunic 73'), Calhanoglu, Leao (Castillejo 73') - Ibrahimovic

AS Roma: Mirante - Mancini, Ibanez, Kumbulla - Karsdorp (Peres 67'), Pellegrini (Cristante 76'), Veretout (Villar del Fragile 86'), Spinazzola - Mkhitaryan, Pedro - Dżeko