Fortuna 1 Liga: Termalica nieskuteczna. Lider zgubił punkty w Niepołomicach

Termalica tylko zremisowała, co stwarza szansę ŁKS-owi na objęcie prowadzenia w lidze.

Puszcza Niepołomice zdołała zatrzymać rozpędzoną Bruk-Bet Termalikę Nieciecza w zaległym meczu 10 kolejki Fortuna 1 Ligi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a przed szansą na dogonienie „Słoni” stanął ŁKS Łódź, który w piątek zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Od początku piłkarze Mariusza Lewandowskiego zdawali sobie sprawę, że mecz z Puszczą to nie będzie dla nich łatwa przeprawa. Zespół prowadzony przez Tomasza Tułacza potrafi grać w piłkę, co udowodnił w poprzednich spotkaniach.

Termalica pokonała w zeszłej kolejce Widzewa Łódź (2:0) i zajęła miejsce ŁKS-u na fotelu lidera. Puszcza w niecodziennych okolicznościach zremisowała z ŁKS-em (4:4). Świetny mecz rozegrał Wiktor Żytek, który skompletował hat-tricka. Zapowiadał się więc interesujący mecz drużyn, które wiedzą jak zdobywać bramki.

Od pierwszych minut widać było, że to będzie mecz walki. Obie drużyny często faulowały i nikt nie odstawiał nogi. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Drużyny grały ostro i więcej było walki wręcz niż podbramkowych sytuacji. Celniej na bramkę uderzali goście, ale nie przekładało się to na gole. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Puszcza Niepołomice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Puszcza: Mateusz Górski, Erik Cikos, Konrad Stępień, Mateusz Bartków, Michał Rakoczy (51’ Bartosz Żurek), Marcin Stefanik, Longinus Uwakwe, Michal Klec, Karol Knap (70’ Michał Czarny), Wiktor Żytek (61’ Mateusz Skrzypczak), Łukasz Spławski (70’ Jewhen Radinow)

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska, Mateusz Grzybek, Jonatan De Amo, Michal Hubinek, Marcin Grabowski, Samuel Stefanik, Piotr Wlazło, Paweł Żyra (67’ Michal Bezpalec), Adam Radwański (46’ Patrik Misak), Roman Gergel, Kacper Śpiewak (46’ Martin Zeman)

Żółte kartki: 18’ Knap, 41’ Klec, 65’ Bartków, 45’ Stępień – 40’ Radwański