PKO BP Ekstraklasa: Krótsza przerwa zimowa. Podano termin wznowienia rozgrywek

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Krótsza przerwa zimowa. Podano termin wznowienia rozgrywek
fot. Cyfrasport
Zimowa przerwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy potrwa tylko pięć tygodni

Piłkarze Ekstraklasy będą mieć o tydzień krótszą przerwę zimową. Rozgrywki zostaną wznowione już 29 stycznia. Jak poinformowała spółka prowadząca najwyższą ligę, dzięki temu można z wyprzedzeniem reagować na potencjalne przerwy spowodowane pandemią. Decyzję o skróceniu przerwy zimowej zarekomendowała rada nadzorcza Ekstraklasy S.A.

W pierwotnej wersji terminarza 15. kolejkę PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2020/21 zaplanowano na 6-7 lutego 2021 roku.

 

- Obserwując rozwój drugiej fali pandemii koronawirusa w Polsce i Europie musimy z wyprzedzeniem reagować na potencjalne komplikacje, które mogłyby zagrozić integralności rozgrywek. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z obecnie trwającej rundy, a także doświadczenia innych lig europejskich, po przeprowadzeniu dyskusji wśród wszystkich klubów i otrzymaniu większości głosów za takim rozwiązaniem, postanowiliśmy przyspieszyć start rundy wiosennej o tydzień. Sezon rozpoczął się niemal miesiąc później niż w normalnych okolicznościach i kluby doskonale rozumieją, że sytuacja jest wyjątkowa - powiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

 

 

Animucki dodał, że codziennie wspólnie z klubami wykonywana jest ogromna praca, by sezon mógł zostać dokończony w zakładanym terminie, czyli 16 maja.

 

- Stosujemy się do reżimu sanitarnego zalecanego przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid, przestrzegamy ściśle zaleceń Zespołu Medycznego PZPN, pozostajemy w stałym kontakcie z administracją rządową. Reagujemy punktowo w sytuacjach, gdy zdrowie piłkarzy jest zagrożone i przekładamy pojedyncze spotkania w sposób, który nie wywołuje chaosu w terminarzu rozgrywek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Arsenal pierwszym angielskim klubem z kibicami na trybunach

 

W trakcie posiedzenia rady nadzorczej odbyła się również dyskusja na temat aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 w lidze oraz wykorzystania testów antygenowych, na których zakup Ekstraklasa S.A. przekazała już klubom 400 tysięcy złotych.

 

- Po rekomendacji Komisji Medycznej PZPN takie testy zostały już przeprowadzone przed wtorkowym meczem Podbeskidzie Bielsko-Biała -KGHM Zagłębie Lubin - przypomniano.

 

Ostatnia tegoroczna kolejka ma być rozegrana 19 i 20 grudnia.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie