Fortuna 1 Liga: Osiem goli w Niecieczy! Lider powiększa przewagę

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pewnie pokonał Koronę Kielce.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pewnie pokonał Koronę Kielce 6:2 w zaległym meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. W spotkaniu oglądaliśmy dwa rzuty karne dla Bruk-Betu, które wykorzystał Piotr Wlazło.

W środę Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozgrywał kolejny mecz u siebie i po raz kolejny udowodnił swoją wyższość. Tym razem padło na Koronę Kielce, która rozgrywała z liderem Fortuna 1 Ligi zaległy mecz 33. kolejki.

W spotkaniu padło aż 8 goli, a jako pierwszy w 10. minucie do siatki gości trafił Adam Radwański. Pięć minut później po dośrodkowaniu w pole karne bramkę zdobył Wiktor Biedrzycki i mieliśmy już 2:0 po pierwszym kwadransie. Dodatkowe trafienie w doliczonym czasie pierwszej połowy odnotował jeszcze Piotr Wlazło, a obie drużyny schodziły do szatni przy rezultacie 3:0.

W drugiej partii szybko odpowiedziała Korona, a bramkę dla gości zdobył Filipe Oliveira. Przez dłuższy czas nie oglądaliśmy żadnej bramki, ale gospodarze dali o sobie znać w ostatnim kwadransie. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Piotr Wlazło w 75. minucie.

Trzy minuty później odpowiedział mu Marcin Szpakowski z Korony, ale "dzieła zniszczenia" dokonali kolejno w 86. i 88. minucie Michal Bezpalec oraz Roman Gergel. Tym samym Bruk-Bet prowadził 6:2, a sędzia niedługo potem zakończył spotkanie. To oznaczało, że piłkarze z Niecieczy umocnili swoje prowadzenie w Fortuna 1 Lidze posiadając 56 punktów i sześć "oczek" przewagi nad drugim GKS-em Tychy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce 6:2 (3:0)

Bramki: Adam Radwański 10, Wiktor Biedrzycki 15, Piotr Wlazło 45+3 (k), 75 (k), Michal Bezpalec 86, Roman Gergel 88 - Filipe Oliveira 46, Marcin Szpakowski 78