TAURON Liga: Ana Cleger nową atakującą Grot Budowlanych Łódź

Siatkówka
TAURON Liga: Ana Cleger nową atakującą Grot Budowlanych Łódź
fot. Materiały prasowe
Pozyskanie Any Cleger było priorytetem Grot Budowlanych Łódź

Ana Cleger będzie zawodniczką Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2021/2022. Utytułowana reprezentantka Kuby jest atakującą, ma 32 lata i 183 centymetry wzrostu. Posiada również azerski paszport, a podczas długiej i bogatej kariery występowała klubach: Rabita Baku, Telekom Baku, Samsun Anakent, CS Volei Alba-Blaj oraz Lokomotiw Kaliningrad. - Bardzo się cieszę, że teraz będę częścią Grot Budowlanych Łódź – powiedziała siatkarka.

Cleger ma na koncie spore sukcesy. Kubanka została najlepszą atakującą Final Four Ligi Mistrzyń w 2018 roku, jest srebrną medalistką Ligi Mistrzyń, mistrzynią (2015) i wicemistrzynią (2016) Azerbejdżanu, wicemistrzynią Rumunii (2018), dwukrotną wicemistrzynią Rosji (2019 i 2020), zdobywczynią Superpucharu Rosji (2019) i najlepszą atakującą ligi rosyjskiej w sezonie 2019/2020. To robi wrażenie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serbska przyjmująca rozstała się z łódzkim klubem

 

Nowa atakująca Grot Budowlanych ma też trofea zdobyte z reprezentacją Kuby. To dwa brązowe medale (2009, 2011) Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Podczas turnieju Volley Masters Montreux wywalczyła srebro w 2011 oraz brąz w 2010 roku. Igrzyska Panamerykańskie w 2011 roku zakończyła ze srebrnym medalem.

 

- Pozyskanie Any Cleger było dla nas priorytetem. Bardzo się cieszę, że udało nam się dopiąć wszystkie formalności i w przyszłym sezonie Ana wystąpi z betką na piersi. To niesamowite wzmocnienie dla naszego zespołu. Mamy nadzieję, że Ana będzie takim Leonem w spódnicy w TAURON Lidze - powiedział prezes Marcin Chudzik.

 

 

- Wiem, że polska liga mocno się rozwinęła w ostatnim czasie i reprezentuje dobry poziom. Aktualnie dużo się uczę o Polsce, lidze i klubie - powiedziała Cleger.

 

W Grot Budowlanych trwa "przemeblowanie". Z klubu odeszły libero Maria Stenzel i amerykańska skrzydłowa Veronica Jones-Perry, niewykluczone, że zrobi to także reprezentantka Polski, rozgrywająca Julia Nowicka.

 

 

Potwierdzono z kolei, że w na kolejny sezon na pewno zostaną Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak i Weronika Centka. Nowymi w zespole są libero Justyna Łysiak, rozgrywająca Martyna Łazowska oraz atakująca Julia Szczurowska.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie