Omar Craddock zdyskwalifikowany na 20 miesięcy

Inne
Omar Craddock zdyskwalifikowany na 20 miesięcy
fot. Omar Craddock/Instagram
Omar Craddock.

Amerykański trójskoczek Omar Craddock został zdyskwalifikowany na 20 miesięcy za unikanie kontroli antydopingowych. Oznacza to, że 30-letniego lekkoatlety zabraknie zarówno podczas igrzysk w Tokio, jak i w obsadzie przyszłorocznych mistrzostw świata w Eugene.

Craddock, czwarty zawodnik mistrzost świata z 2015 roku, triumfator Igrzysk Panamerykańskich z 2019, był zawieszony od listopada. Kontrolerzy nie zastali go we wskazanym miejscu w sierpniu 2019 roku oraz w lipcu ubiegłego roku. W czerwcu 2020 z kolei sam nie wskazał miejsca pobytu. Za trzy wykroczenia z tego tytułu w ciągu 12 miesięcy grozi dwuletnia dyskwalifikacja.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rekordowy rzut Marii Andrejczyk! (WIDEO)

 

Prawnicy Craddocka argumentowali, że w ubiegłym roku lekkoatleta był pochłonięty myśleniem o przełożeniu igrzysk w Tokio oraz głośnej sprawie zabójstwa George'a Floyda. Athletics Integrity Unit (AIU) - niezależna organizacja powołana przez władze światowej lekkoatletyki do zwalczania m.in. dopingu - zawiesiła go na 20 miesięcy. Karę zakończy 13 lipca 2022 roku, czyli na dwa dni przed rozpoczęciem MŚ w Eugene.

 

Amerykanin ma prawo złożyć apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze