Euro 2020: Niemieccy piłkarze nie będą szczepieni

Piłka nożna
Euro 2020: Niemieccy piłkarze nie będą szczepieni
fot. PAP
Niemieccy piłkarze nie będą szczepieni przeciwko COVID-19.

Niemieccy piłkarze, którzy są na zgrupowaniu przed rozpoczynającymi się 11 czerwca mistrzostwami Europy, nie będą szczepieni przeciwko COVID-19 - poinformował lekarz reprezentacji Tim Meyer. Powodem są ewentualne skutki uboczne, które mogą mieć wpływ na ich dyspozycję.

Część kadry jest już po pierwszej dawce, ale w związku ze zbliżającym się turniejem, nie będą szczepieni po raz drugi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentacja Niemiec będzie miała nowego selekcjonera

 

- Nie przewidujemy przeprowadzania żadnych szczepień w trakcie zgrupowania w Seefeld lub turnieju. Żaden z 26 piłkarzy powołanych przez selekcjonera Joachima Loewa nie przyjął dwóch dawek, niektórzy mają podaną jedną, ale teraz nie będą mogli otrzymać kolejnej - powiedział Meyer. - Nie chcemy, by którykolwiek z zawodników miał jakieś skutki uboczne, które mogłyby wpłynąć na jego dyspozycję sportową - dodał.

 

Szczepionkę przyjmą lub już przyjęli członkowie sztabu. - Sytuacja pandemiczna w Europie w ostatnich tygodniach znacznie się polepszyła, a to znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia - ocenił Meyer.

 

Niemiecka kadra ma zakaz opuszczania ośrodka, w którym się znajduje i do minimum jest ograniczony kontakt z osobami z zewnątrz.

 

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca. Niemcy grają w grupie F razem z Węgrami, Portugalią i Francją.

 

We wtorek jednodawkową szczepionkę przyjęło 19 zawodników polskiej reprezentacji, z Robertem Lewandowskim na czele, którzy przebywają na zgrupowaniu w Opalenicy.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie