Tokio 2020: Porażka Aleksandry Kowalczuk z Serbką w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji taekwondo

Inne
Tokio 2020: Porażka Aleksandry Kowalczuk z Serbką w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji taekwondo
fot. PAP
Aleksandra Kowalczuk przegrała z Serbką Milicą Mandic 4:11 w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji w Tokio w taekwondo

Aleksandra Kowalczuk przegrała z Serbką Milicą Mandic 4:11 w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji w Tokio w taekwondo w kategorii +67 kg. Polka może mieć jeszcze szansę w repesażach.

Z wyżej notowaną Serbką 24-letnia zawodniczka OŚ AZS Poznań prowadziła po pierwszej dwuminutowej rundzie 3:2, a druga nie przyniosła zmiany wyniku. W fragmencie pojedynku Kowalczuk dobrze spisywała się w defensywie, ale w decydującej odsłonie nieco się pogubiła i seryjnymi kopnięciami Mandic odwróciła losy walki.

 

Zobacz także: Karolina Koszewska odpadła w 1/8 finału turnieju bokserskiego

 

Wcześniej Polka pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2. W tym starciu Kowalczuk od początku posiadała inicjatywę, próbowała atakować i dwukrotnie jej prawa noga dosięgnęła głowy rywalki. Po pierwszej rundzie prowadziła 4:0, po drugiej 7:2, a trzecia nie przyniosła zmiany wyniku.

 

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie