Puchar Niemiec: Szok! Bayern znokautowany

Bayern Monachium przegrał aż 0:5 z Borussią Moenchengladbach w 2. rundzie Pucharu Niemiec.

Bayern Monachium wyeliminowany z Pucharu Niemiec! Bawarczycy w 2. rundzie DfB Pokal przegrali na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:5. Tym samym Bawarczycy po raz drugi z rzędu odpadli na tym etapie rozgrywek.

Szok i niedowierzanie! Takiego początku spotkania na Borussia-Park nie spodziewał się nikt. Nawet kibice "Źrebaków", którzy w 2. minucie meczu mogli cieszyć się z pierwszej bramki dla swojego zespołu. Błąd defensywy Bayernu wykorzystał Kouadio Kone i pewnym strzałem pokonał Manuela Neuera.

Po premierowym trafieniu, piłkarze Adi Huttera poczuli krew, a pogubieni Bawarczycy nie mogli uwierzyć w to, co wyprawiają rywale. Z kolei ci grali jak z nut, co rusz meldując się w polu karnym mistrzów Niemiec. Jeden z takich wypadów zakończył się dla gospodarzy kolejnym trafieniem. Jonas Hofmann dostrzegł wbiegającego w pole karnego Ramy'ego Bensebainiego, któremu nie pozostało nic innego, tylko podwyższyć wynik spotkania.

Pięć minut później, zawodnicy Bayernu złapali się za głowy, kiedy sędzia Tobias Stieler po faulu Lucasa Hernandeza wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bensebaini i po raz drugi w tym meczu mógł cieszyć się z trafienia.

Wydawało się, że po zmianie stron podopieczni Juliana Nagelsmanna zaczną odrabiać straty. Nic bardziej mylnego! Gospodarze napędzeni dopingiem swoich fanów nie zamierzali poprzestać na 3:0. Kontynuowali koncertową grę w drugich 45 minutach, czego efektem były kolejne bramki. Katem monachijczyków okazał się Breel Embolo, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. To pierwszy w historii Pucharu Niemiec triumf BMG nad ekipą ze stolicy Bawarii.

Bayern tym samym po raz drugi z rzędu odpadł z DfB Pokal w 2. rundzie. Przed rokiem pogromcą Bawarczyków po serii rzutów karnych okazał się drugoligowy Holstein Kiel.

Robert Lewandowski i spółka okazję na zmazanie plamy będą mieli 30 października. Wówczas w 10. kolejce Bundesligi zmierzą się na Allianz Arena z Unionem Berlin.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 5:0 (3:0)
Bramki: Kouadio Kone 2, Ramy Bensebaini 15, 21, Breel Embolo 51, 58