PŚ w short tracku: Natalia Maliszewska nie wystąpi w finale na 1500 m

Natalia Maliszewska nie awansowała do finału rywalizacji na 1500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie.

Natalia Maliszewska nie awansowała do finału rywalizacji na 1500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. To czwarta i ostatnia runda zaliczana do kwalifikacji olimpijskich.

W pierwszym z trzech biegów półfinałowych Polka zajęła przedostatnie, szóste miejsce, ale po analizie wideo została zdyskwalifikowana za nieprzepisową jazdę. W sobotę Maliszewska wystąpi jeszcze w ćwierćfinale na swoim koronnym dystansie 500 m. Tego samego dnia odbędą się też półfinał i finał.

W październiku łyżwiarka Juvenii Białystok świetnie spisywała się na 500 m, zajmując w PŚ pierwsze miejsce w Pekinie i drugie w Nagoi. Z kolei przed tygodniem w Debreczynie uplasowała się na trzeciej pozycji na 1000 m.