PŚ w kombinacji norweskiej: Jarl Magnus Riiber po raz pierwszy pokonany

Zimowe
PŚ w kombinacji norweskiej: Jarl Magnus Riiber po raz pierwszy pokonany
Fot. PAP/EPA
Jarl Magnus Riiber

Norweg Jarl Magnus Riiber po raz pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej nie wygrał zawodów, w których startował. W sobotę w austriackim Seefeld zajął 10. miejsce. Zwyciężył Niemiec Vinzenz Geiger.

Broniący Kryształowej Kuli Riiber wystartował tej zimy w PŚ po raz dziewiąty i nie prowadzi w klasyfikacji generalnej, bo odpuścił pięć konkursów. Występy wznowił w piątek i ponownie był pierwszy.

 

W sobotę jednak Norwegowi nie wyszedł skok na takim poziomie jak zwykle i do biegu na 10 km przystępował ze stratą przekraczającą minutę. Awansował o trzy lokaty, ale czołówki nie udało mu się dogonić.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w Willingen: Konkurs zakończony po pierwszej serii. Żyła najlepszy z Polaków 

 

Geiger uzyskał 1,7 s przewagi nad liderem klasyfikacji generalnej Austriakiem Johannesem Lamparterem i 4,2 s nad Norwegiem Jurgenem Graabakiem. Polacy nie startowali.

 

Lamparter zgromadził 870 punktów, a wicelider cyklu Riiber - 763. Trzeci jest Geiger - 676 pkt.

 

Była to druga część tzw. tryptyku w Seefeld. W niedzielę zawodnicy rywalizować będą ponownie na normalnej skoczni, a do przebiegnięcia będą mieli 12,5 km.

 

Zawody w Austrii, które z powodu pandemii COVID-19 odbywają się bez kibiców, są ostatnim sprawdzianem elity przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego).

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie