Probierz wciąż bez zwycięstwa. Porażka kadry U-21 z Chorwacją

Michał Probierz wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo z kadrą U-21

Michał Probierz wciąż bez zwycięstwa w roli selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Po porażce 0:1 z Grecją i remisie 1:1 z Łotwą, prowadzeni przez niego Biało-Czerwoni przegrali 1:3 z Chorwacją w meczu towarzyskim, rozegranym w Puli.

W 20. minucie Polacy otworzyli wynik spotkania po dwójkowej akcji zawodników poznańskiego Lecha: Filip Marchwiński zagrał prostopadle do wchodzącego w pole karne Filipa Szymczaka, a kapitan naszej kadry mocnym uderzeniem lewą nogą trafił na 0:1.

Dziesięć minut później gospodarze mieli doskonałą okazję do wyrównania. Po stracie Polaków w okolicach własnego pola karnego piłka trafiła do Martina Baturiny, ale uderzenie pomocnika Dinama Zagrzeb z najbliższej odległości znakomicie wybronił Kacper Bieszczad.

W 32. minucie bramkarz Zagłębia Lubin był jednak bez szans. Po dobrym prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z Bieszczadem znalazł się Stipe Biuk, który nie zmarnował okazji i pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Tuż przed przerwą Polacy mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Jan Biegański dośrodkował w pole karne do Patryka Pedy, ale główkę defensora Spal obronił Karlo Sentić.

Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie zemściła się na Biało-Czerwonych. W 45. minucie, po wrzutce Hrvoje Smolcicia i błędzie polskiej obrony, piłka trafiła do Biuka, a napastnik Hajduka Split po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Kacpra Bieszczada.

Po zmianie stron Polacy dążyli do wyrównania, ale mimo kilku okazji (mocny półwolej Biegańskiego z 30 metrów, potężne uderzenie Mateusza Łęgowskiego z rzutu wolnego) nie zdołali pokonać świetnie dysponowanego Senticia.

Znacznie bliżsi podwyższenia prowadzenia byli natomiast "Vatreni". W 83. minucie wprowadzony w drugiej połowie Roko Simić z Red Bulla Salzburg zamykał składną akcję Chorwatów, ale jego strzał obronił dobrze ustawiony Bieszczad.

W 89. minucie gospodarze zdołali jednak strzelić trzeciego gola. Chorwaci wyprowadzili szybką kontrę i choć pogubili się w jej pierwszej fazie, gdy wychodzili na sytuację 3 na 1, zdołali utrzymać się przy piłce i posłać futbolówkę w pole karne, gdzie Marin Ljubicić z austriackiego LASK Linz ustalił wynik spotkania.

Chorwacja U-21 - Polska U-21 3:1 (2:1)
Bramki: Biuk 32, 45, Ljubicić 89 - Szymczak 20

Chorwacja: Karlo Sentić - Jan Jurcec (83. Mislav Matić), Luka Jelenić, Mauro Perković, Hrvoje Smolcić (83. Ivan Smolcić) - Marco Pasalić (60. Marin Ljubicić), Veldin Hodza (60. Michele Sego), Ante Palaversa (72. Marko Bulat), Martin Baturina (60. Jurica Prsir), Stipe Biuk (72. Luka Stojković) - Dion Drena Beljo (60. Roko Simić)

Polska: Kacper Bieszczad - Tomasz Wójtowicz (46. Bartłomiej Kłudka), Ariel Mosór, Patryk Peda, Kajetan Szmyt - Mateusz Musiałowski (46. Adam Ratajczyk), Jan Biegański, Mateusz Łęgowski (83. Mariusz Fornalczyk), Filip Marchwiński (76. Michał Rakoczy), Jakub Myszor (63. Aleksander Buksa) - Filip Szymczak