PŚ w biegach: Hat-trick Johannesa Hoesflota Klaebo w Ruce

Johannes Hoesflot Klaebo

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał bieg narciarskiego Pucharu Świata na dochodzenie na 20 km techniką dowolną i skompletował hat-trick w fińskiej Ruce. Wcześniej Norweg był najlepszy w sprincie i na 10 km "klasykiem". Dominik Bury zajął w niedzielę 51. miejsce.

Lider klasyfikacji generalnej PŚ o 0,7 s wyprzedził swojego rodaka Paala Golberga oraz o 1,3 s Włocha Federico Pellegrino.

Jedyny Polak w stawce - Dominik Bury - został sklasyfikowany na 51. pozycji ze stratą 3.22,6 do triumfatora.

W pucharowej klasyfikacji Klaebo prowadzi z dorobkiem 315 pkt. 23 mniej ma Golberg, a trzeci jest kolejny z Norwegów, Erik Valnes - 231.

Maciej Staręga, który był 11. w piątkowym sprincie, ma 60 pkt i plasuje się na 36. miejscu. Kamil Bury jest 60. - 22 pkt.