MŚ 2022: Kostaryka - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W ostatniej kolejce fazy grupowej Niemcy walczyć będą o pozostanie w turnieju. Mistrzowie świata sprzed ośmiu lat mają na koncie ledwie jeden punkt. Relacja i wynik na żywo meczu Kostaryka - Niemcy na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:00.

W tym meczu do historii futbolu przejdzie Francuzka Stephanie Frappart, która będzie pierwszą kobietą sędziującą jako główna mecz na imprezie tej rangi. Dopuszczenie kobiet do składów sędziowskich tegorocznego mundialu już było posunięciem bez precedensu FIFA, a teraz najbardziej doświadczona arbiter poprowadzi mecz jako główna.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Walia - Anglia. Trzy ciosy po przerwie! Anglia wygrała grupę

 

Frappart będzie sędziować spotkanie Niemiec z Kostaryką. Na liniach będą jej również pomagać kobiety - Brazylijka Neuza Back i Karen Diaz Medina z Meksyku. Rolę czwartego arbitra pełnić będzie Amerykanka Kathryn Nesbitt.

 

38-letnia Francuzka ma już w dorobku prowadzenie meczów męskich zespołów, zarówno w rodzimej lidze, jak i Lidze Mistrzów czy eliminacjach mistrzostw świata. W 2019 roku sędziowała też finał kobiecego mundialu.

 

- Presja nie jest mi obca, nie sądzę, żeby pojawiły się nerwy. Gdy zacznie się mecz, skupię się na swojej pracy, a nie będę myśleć, co o tym myślą komentatorzy czy dziennikarze - podkreśliła w rozmowie z BBC jeszcze przed MŚ Frappart.

 

Jej odpowiedzialność będzie duża nie tylko z racji historycznego wydarzenia, ale też wagi meczu, który będzie decydował o dalszych losach obu reprezentacji w turnieju.

 

Niemcy, którzy przyjechali do Kataru z myślą, by zapomnieć o nieudanym występie cztery lata temu w Rosji, gdzie jako obrońcy tytułu odpadli już w fazie grupowej, ale na razie spisują się... jeszcze gorzej. Wtedy po dwóch występach mieli trzy punkty, a teraz tylko jeden, za remis z Hiszpanią (1:1), bo na inaugurację przegrali z Japonią 1:2.

 

Z Kostaryką Niemcy rywalizowały już w 2006 roku - w tej samej grupie były też Polska i Ekwador - i w meczu otwarcia turnieju gospodarze wygrali 4:2. W czwartek zwycięstwo w takich rozmiarach mogłoby premiować drużynę trenera Hansiego Flicka, o ile Japonia pokona prowadzącej w grupie Hiszpanii.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Kostaryka - Niemcy na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:00.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie