Arena turnieju finałowego PP siatkarzy już znana! Gdzie kupić bilety?

Siatkówka
Arena turnieju finałowego PP siatkarzy już znana! Gdzie kupić bilety?
fot. Cyfrasport
Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy 2023 zostanie rozegrany w Krakowie.

25 i 26 lutego w Tauron Arenie Kraków, największej i jednej z najpiękniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce, rozegrany zostanie turniej finałowy Tauron Pucharu Polski siatkarzy. Rozpoczęła się sprzedaż biletów na to wydarzenie, a ceny zaczynają się już od 30 złotych.

Na razie jeszcze nie znamy uczestników turnieju finałowego, bo ćwierćfinały zaplanowane są na 31 stycznia i 1 lutego. Zagrają w nich MKS Będzin z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów ze Ślepskiem Malow Suwałki oraz CHKS Arka Chełm z Jastrzębskim Węglem. Po nich poznamy finałową czwórkę.

Zobacz także: Królowie zagrywki! Najwięksi siatkarscy bombardierzy w historii PlusLigi

 

– Jestem przekonany, że uczestnicy turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski stworzą niesamowite widowiska, a sobotnie półfinały i niedzielny finał będą trzymały kibiców w wielkim napięciu. Jestem dumny, że możemy pozwolić sobie na to, by rozegrać turniej finałowy TAURON Pucharu Polski w tak wielkiej i wspaniałej hali. Zapraszamy kibiców nie tylko drużyn, które będą rywalizowały o to prestiżowe trofeum, ale także wszystkich innych sympatyków polskiej siatkówki. Gramy w jakże gościnnym i zakochanym w siatkówce Krakowie – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

 

Sprzedaż biletów na mecze półfinałowe oraz finał TAURON Pucharu Polski rozpoczęła się w portalu eBilet.pl. Warto jak najszybciej zaopatrzyć się w wejściówki, które gwarantują najlepsze miejsca do przeżywania wielkich siatkarskich emocji.

 

– Dzięki znakomitej współpracy z władzami PlusLigi i Polskiej Siatkówki Kraków będzie gospodarzem kolejnego dużego wydarzenia siatkarskiego w 2023 roku. Z uwagi na pandemię, poprzedni turniej finałowy TAURON Pucharu Polski organizowany w naszym mieście odbywał się bez udziału publiczności i w mniejszym obiekcie. Tym bardziej cieszymy się, że teraz możemy już zaprosić krakowian i wszystkich miłośników siatkówki do dopingowania najlepszych drużyn i graczy PlusLigi oraz podziwiania "na żywo" występów wielu gwiazd tego sportu w największej hali w Polsce. Zawsze z radością gościmy też barwne kluby kibica z całego kraju, których liczni przedstawiciele gorąco dopingują swoje drużyny w zmaganiach o prestiż i cenne nagrody. Zawodnicy niejednokrotnie podkreślają, że lubią grać w Krakowie. Bez wątpienia czeka nas święto siatkówki w TAURON Arenie Kraków – zaznacza Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

 

Rekordzistą w liczbie wygranych Pucharów Polski jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która dziewięciokrotnie wywalczyła to trofeum. Po siedem pucharów wywalczyli gracze Indykpolu AZS Olsztyn i PGE Skry Bełchatów. W sumie na liście triumfatorów jest dwadzieścia siedem klubów.

 

TAURON Puchar Polski wraca do Krakowa po rocznej przerwie. Ostatni raz zespoły rywalizowały w stolicy Małopolski o to trofeum w 2021 roku, gdy turniej finałowy odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy, historycznym obiekcie Hutnika Kraków, dwukrotnego mistrza, sześciokrotnego wicemistrza oraz trzykrotnego brązowego medalisty rozgrywek ligowych. Dziś w tej hali w rozgrywkach PlusLigi gościnnie występuje ukraińska drużyna Barkom Każany Lwów. Z kolei TAURON Arena Kraków to wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa w Krakowie, otwarta w 2014 roku. W TAURON Arenie Kraków rokrocznie odbywa się siatkarski Memoriał Huberta Wagnera, w 2014 roku grali tu uczestnicy siatkarskich mistrzostw świata, a w 2017 i 2021 mistrzostw Europy. TAURON Arena Kraków gości też m.in. wiele innych największych imprez sportowych czy koncertów muzycznych. Bilety na turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy można kupić na stronie ebilet.pl.

 

Sponsorem tytularnym rozgrywek, których wielki finał rozegramy w stolicy Małopolski, jest firma TAURON Polska Energia.

 

Szczegóły sprzedaży biletów na turniej finałowy TAURON Pucharu Polski (25-26.02.2023):

 

– I kategoria: 80 zł (sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze), 80 zł (niedziela), pakiet (dwa dni) 140 zł;

– II kategoria: 60 zł (sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze), 60 zł (niedziela), pakiet (dwa dni) 100 zł;

– III kategoria: 30 zł (sobota, bilet obowiązuje na dwa mecze), 30 zł (niedziela), pakiet (dwa dni) 40 zł; Dzieci do lat 3 za darmo.

 

WYNIKI PUCHARU POLSKI SIATKARZY 2023

RM, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie