Lekcja siatkówki! Finalista Ligi Mistrzów rozbił rywala w pierwszym meczu play-off PlusLigi

Jastrzębski Węgiel wygrał z Treflem Gdańsk 3:0 w ćwierćfinale PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał z Treflem Gdańsk 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off PlusLigi. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań. Drugie starcie obu drużyn zostanie rozegrane w niedzielę 9 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Goście dobrze rozpoczęli to spotkanie (2:4), ale jastrzębianie szybko odrobili straty (5:4), a później przejęli inicjatywę. Ważną rolę w grze gospodarzy odegrała zagrywka – asami popisali się Tomasz Fornal (10:9), Stephen Boyer (15:11, 16:11), a w końcówce jeszcze raz Fornal (23:17). Gdańszczanie nie wykorzystali kilku swoich szans, popełniali proste błędy, a gospodarze pewnie sięgnęli po wygraną (25:19).

Set numer dwa to również dobre otwarcie Trefla (1:5), ale jastrzębianie błyskawicznie odrobili straty i odwrócili wynik (10:6). W środkowej części seta oglądaliśmy dominację gospodarzy, którzy skuteczniej prezentowali się w ataku i powiększali przewagę (18:11). W końcówce kontrolowali sytuację, a wynik na 25:17 ustalił skutecznym atakiem Trevor Clevenot.

Trzecia partia nie zmieniła oblicza tej konfrontacji. Gospodarze szybko odskoczyli na kilka punktów (7:4), a gdańszczanie nadal nie mogli złapać właściwego rytmu. Poderwali się jeszcze w środkowej części seta, gdy po asie Mikołaja Sawickiego złapali kontakt (16:15). Nadzieja nie trwała jednak długo, bo w odpowiedzi poszła seria jastrzębian (20:15). Zdecydowane zwycięstwo gospodarzy przypieczętował efektownie, bo asem serwisowym Jurij Gladyr (25:18).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk:

Najwięcej punktów: Tomasz Fornal (18), Stephen Boyer (11), Trevor Clevenot (10) – Jastrzębski Węgiel; Jan Franchi Martínez (11) – Trefl. MVP: Tomasz Fornal (15/24 = 63% skuteczności w ataku + 2 asy +1 blok).

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Moustapha M'Baye, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti. Trener: Marcelo Mendez.
Trefl: Jan Franchi Martínez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) oraz Jingyin Zhang, Mariusz Wlazły, Kamil Droszyński. Trener: Igor Juricić.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 1—0 dla Jastrzębskiego Węgla.

2023-04-08: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0(25:19, 25:17, 25:18)
2023-04-09: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-04-12: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-04-13: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel /ewentualnie
2023-04-19: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk /ewentualnie.