Siatkarze Asseco Resovii byli o krok od medalu! Niesamowite przebudzenie Jurajskich Rycerzy

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Uros Kovacevic i Michał Szalacha oraz Torey DeFalco z Asseco Resovii Rzeszów podczas czwartego meczu o 3. miejsce w PlusLidze.

W czwartym spotkaniu o trzecie miejsce w PlusLidze Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Asseco Resovię 3:2. Rzeszowianie wygrali dwa pierwsze sety i byli o krok od brązowego medalu. Jurajscy Rycerze przebudzili się jednak w kolejnych partiach i rozstrzygnęli to starcie na swoją korzyść. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2—2, a decydujące piąte starcie zostanie rozegrane we wtorek 16 maja w Rzeszowie.

Do połowy premierowej partii obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. Od stanu 13:13 przewagę zaczęli budować rzeszowianie, którzy najpierw odskoczyli na trzy (13:16), a później na pięć oczek (15:20 – po asie Jakuba Buckiego). Goście byli skuteczniejsi w ataku, lepiej też przyjmowali i prezentowali się w bloku. Właśnie blok ustalił wynik tej partii na 19:25.

W drugim secie od początku przewagę uzyskali siatkarze Asseco Resovii (1:4). W środkowej części seta gra gospodarzy się załamała i wynik rozjechał się na ich niekorzyść. Dwoma kolejnymi asami popisał się Bucki i było 11:19. W końcówce w grze Jurajskich Rycerzy coś drgnęło, ale rzeszowianie kontrolowali już sytuację. Set znów zakończył się wynikiem 19:25, a w ostatniej akcji Tomasz Piotrowski zaatakował po bloku rywali.

Zawiercianie znaleźli się pod ścianą i ze sporym animuszem rozpoczęli kolejną odsłonę. Po asie serwisowym Bartosza Kwolka prowadzili 6:1. Role się odwróciły, bo gospodarze prezentowali dobrą dyspozycję i zdecydowanie poprawili skuteczność w ataku (81%). Siatkarze z Rzeszowa byli wyraźnie przygaszeni i szarpaną grą nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom. Aluron CMC Warta wygrała pewnie 25:17, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Dawid Konarski.

W czwartej partii, po wyrównanym początku, znów przewagę zaczęli budować Jurajscy Rycerze (12:9). Wypracowali solidną zaliczkę, w pewnym momencie odskoczyli na sześć oczek (21:15), ale rzeszowianie zerwali się do walki, wygrali pięć kolejnych akcji i złapali kontakt (21:20). Końcówka seta przyniosła kapitalną walkę obu zespołów. Gospodarze zdołali dowieźć przewagę do końca, a skuteczny atak Konarskiego w ostatniej akcji był jednocześnie zaproszeniem na tie-breaka (25:23).

Decydującą partię lepiej rozpoczęła drużyna z Zawiercia, która po asie Kwolka prowadziła 5:1. Po skutecznym ataku Urosa Kovacevicia mieli trzy oczka zaliczki przy zmianie stron (8:5). Po niej dwa skuteczne ataki Kwolka jeszcze powiększyły różnicę. Michał Szalacha atakiem ze środka wywalczył piłkę meczową (14:8), a dwie akcje później zakończył mecz (15:9).

Skrót meczu Aluron CMC Warta - Asseco Resovia:

Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (21), Dawid Konarski (21), Uros Kovacević (16), Michał Szalacha (12) – Aluron CMC Warta; Torey DeFalco (18), Jakub Bucki (12) – Asseco Resovia. MVP: Dawid Konarski (18/31 = 58% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia 3:2 (19:25, 19:25, 25:17, 25:23, 15:9)

Warta: Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacević, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Santago Danani (libero) oraz Tomasz Kalembka, Michał Kozłowski, Dawid Dulski, Marcin Waliński, Krzysztof Rejno, Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.
Resovia: Tomasz Piotrowski, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki – Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Michał Kędzierski, Mauricio Borges, Klemen Čebulj, Bartłomiej Krulicki. Trener: Giampaolo Medei.

Wyniki meczów o 3. miejsce w PlusLidze 2023:

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 2—2

2023-05-02: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (22:25, 27:25, 18:25, 25:21, 9:15)
2023-05-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:13, 22:25, 23:25, 17:25)
2023-05-09: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
2023-05-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (19:25, 19:25, 25:17, 25:23, 15:9)
2023-05-16: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie (wtorek, godzina 20:30; transmisja – Polsat Sport).