Kolejne domowe zwycięstwo ŁKS. Łodzianie krok od Ekstraklasy!

ŁKS Łódź pokonał w niedzielnym meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi Apklan Resovię Rzeszów 2:1. Dzięki zwycięstwu łodzianie zrobili kolejny krok w kierunku awansu do PKO BP Ekstraklasy. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają pięć punktów przewagi nad trzecią Wisłą Kraków.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli łodzianie, którzy nastawili się ofensywnie i chcieli jak najczęściej przebywać pod polem karnym Resovii. Bardzo dużo pracy miał bramkarz gości Branislav Pindroch, który znakomicie obronił dwa uderzenia Piotra Janczukowicza.

Słowak jednak skapitulował po 30 minutach. Po fatalnym zagraniu Radosława Kanacha piłkę przejął Janczukowicz, który podał do Pirulo. Hiszpan przejął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. 31-latek mógł jeszcze podwyższyć wynik pod koniec pierwszej połowy, ale jego uderzenie znakomicie obronił Pindroch.

Pirulo zdobył drugą bramkę w 61. minucie. Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełni gracze z Rzeszowa. Stracili piłkę blisko własnej szesnastki. Po asyście Mokrzyckiego piłkę w polu karnym przejął Pirulo, który poprowadził akcję do linii końcowej i z ostrego kąta mocnym strzałem skierował pokonał Pindrocha. Hiszpański napastnik potwierdził, że ma patent na Resovię. W jesiennym meczu w stolicy Podkarpacia też zdobył dwie bramki.

W końcówce rzeszowianie jeszcze nastraszyli łodzian. W 86. minucie po dośrodkowaniu Miłosza Kałachura, w piłkę nie trafił Alexander Bobek, a do siatki trafił Bruno Garcia, który zdobył pierwszą bramkę w barwach Resovii.

Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i ŁKS odniósł szóste z rzędu domowe zwycięstwo. Resovia po tym meczu zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 38 punktów.

ŁKS Łódź - Apklan Resovia Rzeszów 2:1 (1:0)

Bramki: Pirulo 30, 61 - Bruno Garcia 86