Wtedy poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski? Padła data!

Piłka nożna

"20 września, na kiedy zaplanowany jest zarząd PZPN, to realny termin zakończenia poszukiwań nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski" - poinformował sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

W środę PZPN poinformował, że pracujący z kadrą od stycznia Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera. Jak przekazał dziennikarzom Wachowski, umowa z Portugalczykiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

 

Zobacz także: Pierwsze słowa Fernando Santosa po zwolnieniu z reprezentacji Polski

 

"Podawanie terminu 20 września jest rozsądne, ale nie chcę niczego gwarantować i być zakładnikiem deklaracji i dat. Ten horyzont czasowy jest realny" - powiedział Wachowski i dodał, że jego zdaniem przez tydzień można znaleźć nowego szkoleniowca drużyny narodowej.

 

68-letni Santos trener objął Biało-Czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze w pięciu występach w eliminacjach mistrzostw Europy wywalczyli tylko sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8. Szansa bezpośredniego awansu do przyszłorocznego turnieju finałowego, czyli zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, mocno się oddaliła.

 

Kolejne zgrupowanie i mecze - z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie - czekają Polaków 12 i 15 października. W przypadku zakończenia kwalifikacji na trzeciej pozycji bądź niżej biało-czerwoni powalczą o awans w barażach, do których dostaną się dzięki wysokiej lokacie w ostatniej edycji Ligi Narodów.

 

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie