Asseco Resovia z pierwszą wygraną w sezonie. Rzeszowianie lepsi od Ślepska

Pewny triumf rzeszowian w Suwałkach

W meczu drugiej kolejki siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał u siebie z Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Zawodnicy z Podkarpacia zdobyli tym samym swoje pierwsze punkty w bieżącej kampanii.

Pierwszy set od samego początku przebiegał pod dyktando Asseco Resovii. Po dwóch skutecznych atakach Toreya DeFalco goście wyszli na prowadzenie 3:1. Nieudane uderzenie Pawła Halaby (6:2), skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego i dwa dobre bloki spowodowały, że Resovia wygrywała już 9:2. W dalszej części seta swoje robił Jakub Bucki (12:5), a gospodarze nie potrafili odrobić pokaźnych strat. Ta sztuka w jakimś stopniu udała im się dopiero w samej końcówce, bo rzeszowianie finalnie triumfowali "tylko" 25:21. Seta zakończył serwis w siatkę Bartosza Filipiaka.

Druga odsłona meczu również lepiej zaczęła się dla brązowych medalistów z porpzedniego sezonu. Świetne zagrywki Buckiego oraz Yacine'a Louatiego wysforowały Resovię na prowadzenie 8:4. Dobra akcja blok-aut w wykonaniu DeFalco i skuteczne zbicie Karola Kłosa ze środka spowodowały, że na tablicy wyników widniało już 11:6. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza zbliżyli się do rywali po asie Zigi Sterna (15:18), ale końcówka ponownie należała do rzeszowian. Dwa idealne serwisy DeFalco dały Resovii komfort gry, a sam Amerykanin skończył seta atakiem z drugiej linii (25:19).

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosła partia numer trzy. Rzeszowianie prowadzili 3:0, ale Ślepsk nie zamierzał składać broni i po bloku na Buckim było już 4:4. Kontra w wykonaniu Sterna i atak po bloku Filipiaka dały gospodarzom dwupunktową przewagę przy stanie 9:7. W połowie seta po raz kolejny swoją klasę pokazał jednak DeFalco. Najpierw skończył piłkę na 15:15, a chwilę potem po raz kolejny błysnął w polu serwisowym i zrobiło się 17:15 dla Resovii. Po bloku na Halabie stało się jasne, że miejscowym będzie trudno o jakąkolwiek zdobycz punktową (19:16). Ostatni punkt w meczu zdobył nie kto inny jak DeFalco (25:21)

Skrót meczu Ślepsk - Resovia:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (19), Paweł Halaba (10) – Ślepsk; Torey DeFalco (22), Jakub Kochanowski (13) – Resovia. MVP: Torey DeFalco (15/24 = 63% skuteczności w ataku + 4 asy + 3 bloki).

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Jakub Macyra, Matias Sanchez, Joaquin Gallego, Ziga Stern - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Maksim Buculjevic, Arkadiusz Żakieta, Konrad Stajer, Ernest Kaciczak.

Asseco Resovia Rzeszów: Torey DeFalco, Jakub Bucki, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Fabian Drzyzga, Yacine Louati - Paweł Zatorski (libero) - Klemen Cebulj, Adrian Staszewski.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 2. kolejki PlusLigi:

2023-10-24: PGE GiEK Skra Bełchatów – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 25:27, 29:27, 25:16, 15:10)
2023-10-24: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:27, 25:20, 25:17, 25:12)
2023-10-24: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa 3:2 (23:25, 21:25, 25:21, 25:22, 24:22)
2023-10-25: Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3 (37:39, 22:25, 25:22, 20:25)
2023-10-25: Projekt Warszawa – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:22, 26:24)
2023-10-26: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 19:25, 21:25)
2023-10-26: Bogdanka LUK Lublin – Barkom Każany Lwów (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-09: Aluron CMC Warta Zawiercie – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).