0–25! Siatkarze Czarnych tradycyjnie rozbici we własnej hali

Siatkarz Enea Czarnych Radom Nikola Meljanac oraz Bartosz Kwolek i Miłosz Zniszczoł z Aluron CMC Warty Zawiercie podczas meczu 5. kolejki PlusLigi.

Enea Czarni Radom przegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3 w spotkaniu 5. kolejki PlusLigi. Zawiercianie wygrali bardzo pewnie, kontrolując sytuację w każdym z setów. 0–25 to bilans meczów drużyny z Radomia we własnej hali po 11 grudnia 2021 roku...

Premierowa odsłona od początku toczyła się przy przewadze drużyny z Zawiercia (1:4, 6:11). Goście byli skuteczniejsi w ataku, do tego rywale w całym secie popełnili aż jedenaście błędów. Radomianie mieli fragmenty dobrej gry w środkowej części seta, gdy zmniejszyli różnicę do dwóch oczek (12:14, 15:17), ale końcówka już pod dyktando Jurajskich Rycerzy. W ostatniej akcji Miłosz Zniszczoł efektownie zaatakował ze środka (18:25).

Początek drugiej partii obiecujący dla gospodarzy (2:0). Zawiercianie szybko jednak uzyskali przewagę, a ekipa z Radomia długo nie dotrzymywała im kroku. Środkowa część seta to już dominacja siatkarzy Aluron CMC Warty, którzy zbudowali solidną zaliczkę (12:19). Ich wygraną przypieczętowała zepsuta zagrywka rywali (17:25).

Na początku trzeciej odsłony wynik oscylował wokół remisu (9:9). Później zawiercianie uzyskali przewagę (12:15, 14:19), choć siatkarze Enea Czarnych do końca próbowali gonić wynik. Promyk nadziei pojawił się, gdy asa posłał Brodie Hofer (16:19). Bartosz Kwolek atakiem po bloku rywali wywalczył piłkę meczową (19:24), a brakujący punkt zdobył Daniel Gąsior (20:25).

Skrót meczu Enea Czarni - Aluron CMC Warta:

Najwięcej punktów: Nikola Meljanac (14) – Enea Czarni; Bartosz Kwolek (14), Trevor Clevenot (13), Karol Butryn (11) – Aluron CMC Warta Zawiercie. MVP: Trevor Clevenot (12/18 = 67% skuteczności w ataku + 1 as).

11 grudnia miną dwa lata od czasu ostatniej wygranej radomskich siatkarzy we własnej hali. Przed tym terminem Enea Czarni mają w planach jeszcze trzy mecze na własnym terenie – z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpolem AZS Olsztyn i Asseco Resovią.

Siatkarze z Radomia w dotychczasowych meczach obecnego sezonu wygrali zaledwie jednego seta i zamykają tabelę PlusLigi. Aluron CMC Warta odniosła trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.

Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

Czarni: Brodie Hofer, Mateusz Kufka, Nikola Meljanac, Tomasz Piotrowski, Wiktor Rajsner, Vuk Todorovic – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Wojciech Kraj, Dominik Teklak (libero), Rafał Buszek, Bartosz Gomułka, Igor Gniecki. Trener: Paweł Woicki.
Warta: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Szymon Gregorowicz (libero), Michał Szalacha, Michał Kozłowski. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki meczów 5. kolejki PlusLigi:

2023-11-09: KGHM Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)
2023-11-10: Bogdanka LUK Lublin – Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 18:25, 15:10)
2023-11-11: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (32:30, 25:17, 25:16)
2023-11-11: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 22:25)
2023-11-12: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – PSG Stal Nysa 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)
2023-11-12: Barkom Każany Lwów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)
2023-11-13: Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)
2023-12-30: Indykpol AZS Olsztyn – PGE GiEK Skra Bełchatów.