Indykpol AZS rozbił GKS! Siatkarze z Katowic nadal bez zwycięstwa

Indykpol AZS Olsztyn ma na koncie cztery zwycięstwa.

W meczu kończącym 8. kolejkę PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn pewnie pokonał GKS Katowice 3:0. Siatkarze z Olsztyna wygrali po raz czwarty w sezonie, a ekipa GKS nadal pozostaje bez zwycięstwa.

Gospodarze próbowali przejąć inicjatywę od pierwszych akcji meczu (4:0). Co prawda siatkarze z Katowic szybko odrobili straty (8:8), ale w środkowej części seta poszła seria gospodarzy od stanu 16:14 do 20:14 przy zagrywkach Nicolasa Szerszenia, która dała ekipie z Olsztyna spokojną końcówkę. Gospodarze zamknęli seta punktowym blokiem (25:18).

Początek drugiej partii obiecujący dla gości (0:3), ale Indykpol AZS szybko opanował sytuację. Gospodarze nadal grali skutecznie w ataku i zagrażali rywalom z pola serwisowego. W środkowej części odskoczyli na siedem oczek (17:10) i znów pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował mocnym atakiem Szerszeń (25:16).

Set numer trzy podobny do poprzednich. Wyrównana gra na początku, a w pewnym momencie gospodarze zaczęli odjeżdżać przeciwnikom (12:7). Katowiczanie nie byli już w stanie znaleźć patentu na dobrze dysponowaną ekipę z Olsztyna. Punkt zagrywką dołożył Szymon Jakubiszak (22:14), a w ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Cezary Sapiński (25:16).

Skrót meczu Indykpol AZS - GKS:

Najwięcej punktów: Alan Souza (20), Nicolas Szerszeń (15), Moritz Karlitzek (15) – Indykpol AZS; Jakub Jarosz (9) – GKS. Dominacja gospodarzy w ataku (57%34%), lepiej punktowali też blokiem (12–6) i zagrywką (6–3). MVP: Alan Souza (16/23 = 70% skuteczności w ataku + 4 bloki).

Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:16, 25:16).

Indykpol AZS: Joshua Tuaniga, Moritz Karlitzek, Cezary Sapiński, Alan Souza, Nicolas Szerszeń, Szymon Jakubiszak – Kuba Hawryluk (libero). Trener: Javier Weber.
GKS: Marcin Waliński, Bartłomiej Krulicki, Jakub Jarosz, Lukas Vasina, Sebastian Adamczyk, Piotr Fenoszyn – Bartosz Mariański (libero) oraz Łukasz Kozub, Wiktor Mielczarek, Damian Domagała, Dawid Ogórek (libero), Łukasz Usowicz. Trener: Grzegorz Słaby.

Wyniki meczów 8. kolejki PlusLigi:

2023-11-24: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 0:3 (16:25, 21:25, 34:36)
2023-11-25: PGE GiEK Skra Bełchatów – Projekt Warszawa 3:1 (25:21, 21:25, 27:25, 25:23)
2023-11-25: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom-Każany Lwów 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 15:25)
2023-11-25: Jastrzębski Węgiel – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)
2023-11-26: PSG Stal Nysa – Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 19:25, 25:22, 25:23)
2023-11-26: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 19:25)
2023-11-26: Aluron CMC Warta Zawiercie – Bogdanka LUK Lublin 3:0 (25:19, 25:21, 29:27)
2023-11-27: Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:16, 25:16).