Wpadka lidera. Arka Gdynia przegrała w Niecieczy

Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego niespodziewanie przegrali w Niecieczy

Wpadka lidera Fortuna 1 Ligi. Piłkarze Arki Gdynia przegrali na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:2 w swoim przedostatnim meczu w 2023 roku.

Gospodarze spotkania bardzo szybko, bo już w 9. minucie, wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Adama Radwańskiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska Olaf Kobacki sfaulował w polu karnym Wiktora Biedrzyckiego, a "jedenastkę" zamienił na gola sam poszkodowany, trafiając pewnie w prawy róg bramki. Dla zawodnika Bruk-Bet Termaliki było to już szóste (!) w tym sezonie trafienie z rzutu karnego.

W 17. minucie do siatki trafili zawodnicy Arki. Przemysław Stolc dośrodkował z okolic 25. metra w pole karne, a Karol Czubak wykorzystał zawahanie golkipera z Niecieczy i z najbliższej odległości pokonał Tomasza Loskę precyzyjną główką. Gol nie został jednak uznany, gdyż jeden z zawodników z Gdyni był - we wcześniejszej fazie akcji - na spalonym.

Lider Fortuna 1 Ligi doprowadził do wyrównania w 25. minucie. Wiktor Biedrzycki, strzelec gola dla Bruk-Bet Termaliki, sfaulował w obrębie "szesnastki" Karola Czubaka, a z "wapna" do siatki gospodarzy trafił Olaf Kobacki, który zrehabilitował się tym samym za sprokurowanie "jedenastki" dla niecieczan.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie w 58. minucie. Po dalekim podaniu bramkarza Arki Pawła Lenarcika Karol Czubak przegrał pojedynek główkowy z Artemem Putiwcewem, następnie jeden z zawodników "Słoni" uruchomił prostopadłym podaniem Adama Radwańskiego, a ten mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego trafił w długi róg na 2:1.

Mimo porażki Arka pozostaje liderem Fortuna 1 Ligi. Drużyna z Niecieczy awansowała zaś z 10. na 8. pozycję w ligowej tabeli.