Nowy trener jeszcze nie pomógł! Siatkarze Czarnych przegrali ze Skrą

Nowy trener Enea Czarnych Radom Waldo Kantor.

Siatkarze Enea Czarnych Radom przegrali z PGE GiEK Skrą Bełchatów 1:3 w meczu 13. kolejki PlusLigi. Drużynę z Radomia po raz pierwszy poprowadził trener Waldo Kantor, który zastąpił ostatnio Pawła Woickiego. Czarni rozegrali dobre zawody, nie zdołali jednak przełamać fatalnej, trwającej już ponad dwa lata serii porażek na własnym terenie.

Siatkarze z Radomia rozpoczęli to spotkanie ze sporym animuszem (6:4), a przez długi czas pierwszej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów. Goście uzyskali przewagę po punktowej serii od stanu 18:17 do 18:21 przy zagrywkach Bartłomieja Lipińskiego. Czarni też odpowiedzieli serią i odrobili straty (23:23). Skuteczny atak Dawida Konarskiego oraz blok rozstrzygnęły tę partię na korzyść bełchatowian (23:25).

W drugiej odsłonie przewagę zbudowali sobie radomianie (8:5, 14:10). Siatkarze PGE GiEK Skry gonili wynik, złapali kontakt (15:14), ale gospodarze utrzymywali przewagę. Znów losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Brodie Hofer zdobył punkt na wagę piłki setowej, a po chwili błąd w ataku popełnili przyjezdni (25:22).

Set numer trzy to wyrównana gra obu ekip na początku (10:10), ale w środkowej części przewagę zaczęli budować skuteczniejsi w ataku bełchatowianie (12:14, 16:20). W końcówce Skra spokojnie utrzymała przewagę, a ostatni punkt wywalczył Konarski (19:25), który w całym secie skończył sześć ataków, w tym trzy w ostatniej jego fazie.

Początek czwartej odsłony obiecujący w wykonaniu gospodarzy (8:5), ale bełchatowianie odrobili straty (12:12). Wynik długo krążył wokół remisu i znów losy seta rozstrzygały się w końcówce. Hofer wywalczył piłkę setową (24:23), ale atak Konarskiego rozpoczął grę na przewagi. Rozstrzygnął ją na korzyść Skry błąd gospodarzy w ataku (26:28).

Skrót meczu Czarni - Skra:

Najwięcej punktów: Nikola Meljanac (24), Brodie Hofer (19) – Enea Czarni; Dawid Konarski (24), Adrian Aciobanitei (21), Bartłomiej Lipiński (17), Bartłomiej Lemański (10) – PGE GiEK Skra. MVP: Grzegorz Łomacz.

Enea Czarni Radom - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 25:22, 19:25, 26:28)

Czarni: Vuk Todorovic, Brodie Hofer, Michał Ostrowski, Nikola Meljanac, Rafał Buszek, Wiktor Rajsner – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Tomasz Piotrowski, Igor Gniecki, Bartosz Gomułka. Trener: Waldo Kantor.
Skra: Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Adrian Aciobanitei – Benjamin Diez (libero) oraz Iliya Petkov, Mateusz Nowak, Wiktor Nowak, Przemysław Kupka. Trener: Andrea Gardini.