Pod dyktando Trefla! Szybki mecz w Ergo Arenie

Trefl Gdańsk odniósł dziesiąte zwycięstwo w obecnym sezonie.

W meczu 17. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk wygrał z Enea Czarnymi Radom 3:0. Dwa pierwsze sety toczyły się pod dyktando gdańszczan; w trzecim ostatnia drużyna w tabeli próbowała nawiązać walkę, ale gospodarze zwyciężyli w końcówce.

Premierowa odsłona od pierwszych akcji toczyła się pod dyktando gospodarzy (5:1, 8:4). Siatkarze Trefla byli skuteczniejsi w ataku, lepiej prezentowali się w polu zagrywki i powiększali zaliczkę (12:7, 20:13). Wygrali pewnie, a ostatni punkt przyniosła im zepsuta zagrywka rywali (25:18).

W drugim secie siatkarze Enea Czarnych jedynie na początku trzymali kontakt z rywalami (9:8). Później jednak inicjatywę odzyskali gospodarze, którzy nadal skutecznie prezentowali się w ofensywie i byli groźniejsi w polu serwisowym. Radomianie stanęli w miejscu, nie punktowali przy własnej zagrywce, w efekcie wynik wyraźnie się rozjechał (15:11, 20:14). Wynik seta na 25:16 ustalił mocnym atakiem Piotr Orczyk.

Początek trzeciej partii obiecujący w wykonaniu przyjezdnych (1:4). Gdańszczanie wyrównali, ale w środkowej części seta znów przewagę uzyskali siatkarze Czarnych (14:17, 16:19). Trefl odrobił straty przy zagrywkach Mikołaja Sawickiego (20:19), a później rozegrał końcówkę po swojej myśli. Punktował Kewin Sasak, który zablokował rywali i skończył dwa ataki (24:21), a brakujący punkt wywalczył Orczyk, kończąc długą wymianę (25:22).

Skrót meczu Trefl - Czarni:

Najwięcej punktów: Aliaksei Nasevich (12), Piotr Orczyk (11), Mikołaj Sawicki (10) – Trefl; Konrad Formela (12) – Czarni. Siatkarze Trefla skuteczniejsi w ataku ( 53%–39%), lepiej punktowali zagrywką (5–1), blokiem (8–5) i popełnili mniej błędów. MVP: Kamil Droszyński.

Trefl Gdańsk – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)

Trefl: Aliaksei Nasevich, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Kamil Droszyński, Piotr Orczyk, Karol Urbanowicz – Jan Franchi Martinez (libero) oraz Kewin Sasak, Lukas Kampa. Trener: Igor Juricić.
Czarni: Vuk Todorovic, Brodie Hofer, Michał Ostrowski, Nikola Meljanac, Konrad Formela, Wiktor Rajsner – Maciej Nowowsiak (libero) oraz Bartosz Gomułka, Igor Gniecki, Rafał Buszek, Tomasz Piotrowski. Trener: Waldo Kantor.

Wyniki i skróty meczów 17. kolejki PlusLigi:

2024-01-18: KGHM Cuprum Lubin – PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 18:25)
2024-01-19: Barkom-Każany Lwów – Bogdanka LUK Lublin 3:1 (29:27, 37:35, 22:25, 29:27)
2024-01-19: GKS Katowice – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 14:25, 21:25)
2024-01-20: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)
2024-01-20: PSG Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)

2024-01-20: Trefl Gdańsk – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)
2024-01-21: Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-21: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).