Dominacja od początku do końca! Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Projektu

Projekt Warszawa ma na koncie 50 punktów (mecze 17–3) i zajmuje drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

Projekt Warszawa pewnie wygrał z KGHM Cuprum Lubin 3:0 w meczu 20. kolejki PlusLigi. W każdym z setów drużyna trenera Piotra Grabana nadawała ton wydarzeniom na boisku, a rywale nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Premierowa odsłona toczyła się pod dyktando drużyny ze stolicy. Gospodarze od początku zaczęli budować przewagę (6:2, 12:6), grali skuteczniej w ataku i lepiej prezentowali się w bloku. Lubinianie próbowali nadrabiać zagrywką – dwa asy posłał Adam Lorenc (19:15). Projekt szybko opanował jednak sytuację i spokojnie rozegrał końcówkę, wygrywając 25:19.

W drugim secie siatkarze Projektu błyskawicznie uzyskali solidną zaliczkę (5:1, 12:3). Lubinianie momentami próbowali nawiązać walkę, ale udane akcje przeplatali błędami. Gospodarze w końcówce bawili się, pokazując kilka efektownych akcji (21:11). Wynik seta na 25:17 ustalił skutecznym atakiem Bartłomiej Bołądź.

Początek trzeciej partii był nieco bardziej wyrównany (7:6). Siatkarze Projektu wygrali jednak sześć kolejnych akcji przy zagrywkach Jana Firleja i zrobiło się 13:6. Po tej serii gospodarze, nie niepokojeni przesadnie przez rywali, pewnie zmierzali po zwycięstwo w trzech setach. W końcówce Artur Szalpuk dołożył asa (23:14), a blok w kolejnej akcji dał piłkę meczową. Goście obronili się w pięciu (!) kolejnych akcjach przy zagrywkach Adama Lorenca, na pogoń było już jednak za późno. Przestrzelona zagrywka zakończyła seta (25:19) i całe spotkanie.

Skrót meczu Projekt - Cuprum:

Najwięcej punktów: Artur Szalpuk (15), Bartłomiej Bołądź (14) – Projekt; Adam Lorenc (13) – Cuprum. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (57%–38%), lepiej punktowali blokiem (8–2), popełnili mniej błędów (13–20); goście zdobyli więcej punktów zagrywką (5–7). MVP: Jan Firlej.

Projekt Warszawa z dorobkiem 50 punktów (mecze 17–3) jest wiceliderem tabeli PlusLigi. KGHM Cuprum Lubin ma na koncie 14 punktów (mecze 4–15) zajmuje drugie miejsce od końca z przewagą pięciu oczek nad zagrożoną spadkiem ekipą Enea Czarnych Radom.

Projekt Warszawa – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)

Projekt: Jan Firlej, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Yurii Semeniuk – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Maciej Stępień, Linus Weber, Karol Borkowski, Jędrzej Gruszczyński (libero). Trener: Piotr Graban.
Cuprum: Seweryn Lipiński, Jake Hanes, Wojciech Ferens, Jakub Strulak, Kajetan Kubicki, Kamil Kwasowski – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Adam Lorenc, Danilo Gelinski, Hubert Węgrzyn. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki i skróty meczów 20. kolejki PlusLigi:

2024-02-02: PGE GiEK Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)
2024-02-02: PSG Stal Nysa – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:2 (20:25, 26:24, 22:25, 25:22, 15:9)
2024-02-03: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:19)
2024-02-03: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)
2024-02-04: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (17:25, 21:25, 24:26)
2024-02-04: Aluron CMC Warta Zawiercie – Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)
2024-02-04: Projekt Warszawa – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:17, 25:19)
2024-02-07: Trefl Gdańsk – Bogdanka LUK Lublin (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).