Lewandowski oskarżony?! Trwa śledztwo. Grozi mu bolesna kara!

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski znalazł się na cenzurowanym po zachowaniu, jakiego dopuścił się w trakcie sobotniego meczu ligowego pomiędzy Barceloną a Las Palmas (1:0). Polak, kiedy miał zostać zmieniony, bardzo długo schodził z boiska, za co został ukarany żółtą kartką. W Hiszpanii nie brakuje doniesień, że zrobił to specjalnie, aby "wykartkować" się przed starciem z Realem Madryt. Mówi się, że może go spotkać za to kara.

Konkretne informacje na ten temat zdradza kataloński "Sport". Dziennikarze tej gazety uważają że sprawą Lewandowskiego ma zająć się tamtejsza komisja dyscyplinarna ligi, która przyjrzy się zachowaniu Polaka. Mówi się bowiem, że Polak liczył na to, że zostanie ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry, co sprawi, że będzie pauzował w kolejnym meczu ligowym - 13 kwietnia na wyjeździe z Cadiz.

 

Taki scenariusz sprawiłby, że Lewandowski miałby "czyste konto" przed starciem z Realem Madryt, które zaplanowane zostało za dwie kolejki - 21 kwietnia na Santiago Bernabeu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski zawieszony! Zrobił to specjalnie?

 

Jeżeli oficjele ligi hiszpańskiej uznają, że Lewandowski specjalnie chciał otrzymać żółtą kartkę w meczu z Las Palmas, aby wdrożyć w życie wspomniany, misterny plan, wówczas może zostać zawieszony na... dwa spotkania - donosi "Sport". A to z kolei oznaczałoby pauzę w konfrontacji z "Królewskimi" i duże problemy dla Xaviego Hernandeza, który nie mógłby skorzystać w tak ważnym spotkaniu ze swojego najlepszego napastnika.

 

FC Barcelona po 30 meczach La Liga plasuje się na drugim miejscu ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Realu, który swoje spotkanie w tej kolejce rozegra w sobotni wieczór u siebie z Athletic Bilbao.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie