Myślami już w ćwierćfinałach! Siatkarze Asseco Resovii wygrali z Treflem

Siatkarz Asseco Resovii Rzeszów Yacine Louati oraz Patryk Niemiec i Jan Martinez Franchi z Trefla Gdańsk podczas meczu PlusLigi.

Asseco Resovia wygrała z Treflem Gdańsk 3:1 w meczu 30. kolejki PlusLigi. Przed spotkaniem obie ekipy były pewne gry w play-off. W tej sytuacji konfrontacja zespołów z czołówki tabeli nie była wielkim widowiskiem – trenerzy rotowali składami, a siatkarze byli już myślami w ćwierćfinałach, które rozpoczną się za kilka dni. Porażka Trefla oznacza, że pary play-off ustali poniedziałkowe spotkanie GKS Katowice – Bogdanka LUK Lublin.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po dwóch błędach gospodarzy w ataku odskoczyli na cztery oczka (5:9). Utrzymywali przewagę na przestrzeni seta (9:12, 14:18), ale siatkarze Asseco Resovii w końcówce włączyli się do gry, w dużej mierze dzięki dobrej postawie w polu serwisowym. Po asie Adriana Staszewskiego wyrównali (23:23), a po chwili mieli piłkę setową. Goście doprowadzili do rywalizacji na przewagi, którą rozstrzygnął punktową zagrywką Stephen Boyer (26:24).

Siatkarze Trefla z animuszem rozpoczęli drugą odsłonę (2:7). Na początku seta dobrze prezentowali się w bloku, później punktowali w ataku i utrzymywali zaliczkę. Rzeszowianie znów zerwali się w końcówce do odrabiania strat (17:19), tym razem jednak przyjezdni zdołali obronić przewagę. Skończyli kluczowe akcje w końcówce, a serwis rywali w siatkę dał im ostatni punkt (21:25).

W trzecim secie trenerzy obu ekip dokonali roszad w składach, dając też pograć kilku młodym zawodnikom. Początek to wyrównana gra obu ekip (7:7), ale szybko przewagę uzyskali rzeszowianie (10:7, 17:9). Ta część meczu nie była wielkim widowiskiem, grę spowalniały przerwy na weryfikację, sporo było błędów. W końcówce Trefl zmniejszył straty, ale gospodarze pewnie wygrali 25:20.

Czwarta partia również nie miała większej temperatury. Wyrównany początek, po którym inicjatywę przejęli rzeszowianie. Wygrali kilka akcji z rzędu (16:10), później jednego asa dołożył Boyer (18:12), a dwa Staszewski (22:13). Punktowy blok dał gospodarzom piłkę meczową (24:14), a zepsuta zagrywka Trefla zakończyła rywalizację (25:15).

Najwięcej punktów: Stephen Boyer (10) – Asseco Resovia; Kewin Sasak (14) – Trefl. MVP: Adrian Staszewski.

Jak wygląda sytuacja w tabeli PlusLigi po tym meczu? Asseco Resovia jest już pewna czwartego miejsca i czeka na rywala w ćwierćfinale. Będzie nim albo Trefl Gdańsk (54 punkty), albo Bogdanka LUK Lublin (52 punkty), która w ostatnim meczu fazy zasadniczej zagra na wyjeździe z GKS Katowice.

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:15)

Resovia: Fabian Drzyzga, Yacine Louati, Karol Kłos, Jakub Bucki, Klemen Cebulj, Bartłomiej Mordyl – Paweł Zatorski (libero) oraz Adrian Staszewski, Stephen Boyer, Łukasz Kozub, Jakub Kochanowski, Michał Potera (libero), Konrad Szpakowski, Torey DeFalco. Trener: Giampaolo Medei.
Trefl: Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa, Jan Franchi Martinez, Karol Urbanowicz – Voitto Koykka (libero) oraz Jakub Czerwiński, Janusz Gałązka, Piotr Orczyk, Dawid Pawlun, Wojciech Więcławski, Dawid Pruszkowski (libero), Jakub Potempa. Trener: Igor Juricić.

Wyniki meczów 30. kolejki PlusLigi:

2024-04-06: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 20:25, 25:13, 25:19)
2024-04-06: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:22)
2024-04-06: PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:18, 22:25, 25:22, 25:15)
2024-04-07: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:15)
2024-04-07: PGE GiEK Skra Bełchatów – Barkom-Każany Lwów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-07: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-08: GKS Katowice – Bogdanka LUK Lublin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-08: Enea Czarni Radom – KGHM Cuprum Lubin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).