Co stało się pod koniec finałowego meczu PlusLigi? Ekspert wyjaśnia

Andrzej AdamiecSiatkówka
Co stało się pod koniec finałowego meczu PlusLigi? Ekspert wyjaśnia
fot. Polsat Sport
Co stało się pod koniec finałowego meczu PlusLigi?

Pod koniec drugiego finałowego meczu PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem a zespołem Aluron CMC Warta Zawiercie doszło do sporej kontrowersji. Całą sytuację w studiu wyjaśnił Jakub Bednaruk.

W sobotę rozegrany został drugi mecz finałowy PlusLigi. Jastrzębski Węgiel zmierzył się z ekipą Aluron CMC Warta Zawiercie. W tym spotkaniu nie obyło się bez kontrowersji. Największe emocje wzbudził błąd w ustawieniu "Jurajskich Rycerzy" w końcówce meczu, którego nie zauważyli sędziowie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szarpanina po zakończeniu finału PlusLigi! "Karygodne zachowanie" (WIDEO)

 

Eksperci w pomeczowym studiu nie mieli najmniejszych wątpliwości, że w tej sytuacji arbitrzy popełnili błąd. Całe zamieszanie przeanalizował Jakub Bednaruk.

 

- Popatrzmy na Tavaresa, który rozmawiał z Michałem Winiarskim. Jest gwizdek. Zniszczoł myli z Tavaresem ustawienie. W momencie uderzenia Tavares jest z przodu, a powinien być w drugiej linii. To jest "P5", czyli Tavares z tyłu w lewej obronie, a przed nim Zniszczoł, bo Butryn jest w pierwszej linii. W tym momencie jest to błąd ustawienia, którego nie można było puścić. Wszyscy widzieli ten błąd, poza sędziami - powiedział ekspert.

 

fot. Polsat Sport

 

Głos w tej sprawie zabrał także Jerzy Mielewski, który prowadził pomeczowe studio.

 

- Karol Butryn jest w pierwszej linii i Miguel Tavares również się tam znajduje, a to są zawodnicy ustawieni po przekątnej. To jest ewidentny błąd - stwierdził.

 

 

Przez zwycięstwo "Jurajskich Rycerzy" musi dojść do trzeciego finałowego meczu PlusLigi. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 14:45. Transmisja w Polsacie Sport 1 i online na Polsat Box Go.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie