IEM 2017: Harmonogram. Bilety. Kiedy jest impreza?

E-sport
IEM 2017: Harmonogram. Bilety. Kiedy jest impreza?
fot. ESL

Już w sobotę w katowickim Spodku ruszy największa impreza dla graczy w Polsce Intel Extreme Masters 2017. W trakcie dwóch weekendów na uczestników wydarzenia czekać będzie szereg atrakcji, a także e-sportowych emocji! Przeczytajcie nasz artykuł, aby zapoznać się z harmonogramem imprezy oraz sprawdzić jak prezentuje się sytuacja z biletami.

Już czwarty raz z rzędu Katowice będą gościć najlepszych profesjonalnych graczy z całego świata, w ramach finałów Intel Extreme Masters 2017. W tym roku impreza została podzielona na dwa weekendy, aby fani z Polski, jak również z całego świata mogli łatwiej śledzić zmagania swoich idoli. Innym powodem takiego porządku rzeczy jest fakt, że w jeden weekend ciężko byłoby zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami, które skrywać będzie Spodek. Ostatecznie od 25 do 26 lutego naprzeciw siebie staną najlepsze zespoły League of Legends, a od 3 do 5 marca to samo czeka czołowe ekipy Counter-Strike'a.
Na IEM coś dla siebie znajdą nie tylko gracze komputerowi, ale również miłośnicy planszówek, a także osoby lubujące się w nowoczesnych technologiach i sprzęcie. W drugim tygodniu fani będą mieli okazję spotkać się również z najbardziej znanymi youtuberami, takimi jak ReZi czy Izak. Ponadto na terenie Spodka rozmieszczone będą dzięsiątki stoisk wydawców gier, producentów sprzętu oraz organizacji e-sportowych, przy których odwiedzający będą mieli możliwość wygrania atrakcyjnych nagród!

Arenami zmagań elektronicznych sportowców będą Spodek oraz pobliskie Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Główna scena będzie umiejscowiona rzecz jasna w pierwszej z wymienionych lokalizacji, jednakże na "małej scenie", na której rozegrane zostaną mecze finałowe Pucharu Polski Cybersport, również możemy spodziewać się wielu emocji.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak nieposiadający biletów widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż w zeszłym roku dookoła Spodka ustawiały się gigantyczne kolejki. Teoretycznie podczas obecnej edycji IEM sytuacja nie powinna być aż tak dramatyczna, ze względu na rozciągnięcie imprezy na dwa weekendy, jednakże wydaje się, że najzaradniejszym rozwiązeniem na jakie mogli zdecydować się odwiedzający, było wcześniejsze kupienie biletów.

Tych było wiele rodzajów, a najdroższe kosztowały nawet 4000 złotych! Za tę kwotę zainteresowani mogli kupić pakiet GODMODE, gwarantujący między innymi nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu, pełny dostęp do strefy VIP oraz inne bonusy. W tej chwili w sprzedaży zostały jedynie karnety na pierwszy weekend, w trakcie którego zespoły z całego świata będą się mierzyć w rozgrywkach League of Legends.

Jeśli chodzi o konkurencje e-sportowe, to IEM rozpocznie się właśnie od zmagań w LoL-a. W grupie A znalazły się takie zespoły jak: ROX Tigers, Hong Kong Esports, M19, a także H2k-Gaming. Ostatnia z wymienionych formacj na swoim pokładzie gości jedynego polskiego Przywoływacza na turnieju Marcina "Jankos" Jankowskiego. W grupie B walczyć będą Kongdoo Monster, G2 Esports, Flash Wolves oraz Unicorns of Love. Najlepsze drużyny wyłonione w trakcie całego sezonu powalczą o nagrody z puli... 150 000 dolarów!

W drugim tygodniu na scenę wyjdą czołowe zespoły świata rywalizujące ze sobą w grze Counter-Strike: Global Offensive. Największą atrakcją będzie z pewnością możliwość zobaczenia na żywo legendarnej "Złotej piątki", czyli Polaków z Virtus.pro. Jarosław "pasha" Jarząbkowski i spółka po wygranym turnieju DreamHack w Las Vegas są na fali wznoszącej i będą zdeterminowani, aby wygrać najbardziej znaną imprezę na własnym podwórku! Oprócz nich o nagrody z puli 250 000 dolarów powalczą ekipy: Fnatic, Heroic, Immortals, Natus Vincere, North, Faze Clan, Cloud9, Ninjas in Pyjamas, OpTic Gaming, SK Gaming, a także Duńczycy z Astralis, którzy na styczniowym turnieju ELEAGUE Major pokonali w finale "Virtusów" i zgarnęli nagrodę w wysokości 500 000 dolarów.

Ponad to w drugim tygodniu zmagań rozegrane zostaną również turnieje dwóch gier Blizzard Entertainment. Będą to rzecz jasna zawody Starcrafta II oraz Heroes of the Storm, z pulami nagród w wysokości odpowiednio 250 000 i 100 000 dolarów.

Ciekawą inicjatywą ESL Polska - promotora imprezy - jest organizacja rozgrywek dla amatorskich zespołów. Eliminacje rozgrywane były w sieci, natomiast do Katowic zawitają po cztery najlepsze drużyny z CS-a i LoL-a. Dla najlepszej ekipy z każdej dyscypliny przewidziana jest nagroda w wysokości 50 000 złotych.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze