Kayn, Żniwiarz Cienia - nowa postać w League of Legends!

E-sport
Kayn, Żniwiarz Cienia - nowa postać w League of Legends!
fot. Riot

Przez dłuższy czas Riot Games nie dawało żadnych informacji na temat nowego championa i oto jest – po chwili niepewności mamy możliwość przywitać kolejną postać w Lidze Legend! Oto Kayn.

Mechanika postaci wydaje się kreować go na ofensywnego tanka bądź bruisera, który będzie miał naprawdę duży potencjał jeżeli chodzi o górną alejkę czy las. Szczególnie interesujące wydaje się jego „E”, które pozwala mu przechodzić przez ściany.

Pasyw: Kosa Darkinów

Kayn włada prastarą bronią i walczy o kontrolę z Rhaastem, zaklętym w niej Darkinem. Podczas każdej gry jeden pochłonie drugiego. Kayn doskonali swoje skrytobójcze umiejętności, polując na przeciwników z dystansu, podczas gdy Rhaast gasi swoje łaknienie krwi, ścierając się w bezpośrednim boju z wrogami walczącymi wręcz. Jeśli Kayn wygra te zmagania, stanie się cienistym skrytobójcą. A jeśli zwycięzcą zostanie Rhaast, Darkin pochłonie swojego nosiciela i zajmie jego miejsce.

 

Cienisty skrytobójca: Zadaje dodatkowe obrażenia magiczne podczas kilku pierwszych sekund walki z bohaterami.
Darkin: Leczy się za część obrażeń zadanych bohaterom swoimi zaklęciami.

Q: Koszące Cięcie

Kayn skacze naprzód, uderzając pobliskich wrogów pod koniec doskoku. Zarówno doskok, jak i samo uderzenie zadają obrażenia fizyczne. Koszące Cięcie zadaje dodatkowe obrażenia potworom.

Darkin: Umiejętność zadaje wszystkim wrogom za wyjątkiem stworów dodatkowe obrażenia procenta zdrowia.

W: Dotyk Ostrza

Zadaje obrażenia w linii i znacząco spowalnia wszystkich trafionych wrogów.

Cienisty skrytobójca: Pozostawia za sobą żywy cień, który wykonuje Dotyk Ostrza w zastępstwie Kayna. Ostrze żywego cienia ma zwiększony zasięg.
Darkin: Dotyk Ostrza na krótką chwilę podrzuca trafionych wrogów.

E: Krok w Cieniu

Kayn gwałtownie zwiększa prędkość ruchu i zyskuje na kilka chwil umiejętność przechodzenia przez ściany. Gdy po raz pierwszy wejdzie w ścianę, odzyska niewielką część zdrowia, a czas trwania Kroku w Cieniu zostanie znacznie wydłużony. Kayn nie uzyska przedłużenia czasu trwania czaru, jeśli bierze udział w walce z wrogimi bohaterami.

Cienisty skrytobójca: Aktywując Krok w Cieniu, zyskuje zwiększoną prędkość ruchu i niewrażliwość na spowolnienia.


R: Wtargnięcie Umbry

Kayn może opanować dowolnego pobliskiego wrogiego bohatera, któremu niedawno zadał obrażenia. Wtargnięcie w bohatera sprawia, że przez kilka sekund Kayna nie można obrać za cel. Ponowna aktywacja umiejętności w tym czasie przerwie efekt wcześniej. Następnie Kayn wyrywa się na wolność z ciała ofiary, zadając jej eksplozywne obrażenia.

Cienisty skrytobójca: Wtargnięcie Umbry może być rzucone z większej odległości i resetuje dodatkowe obrażenia magiczne zadawane przez Kosę Darkinów, gdy Kayn opuści swój cel.
Darkin: Wtargnięcie Umbry zadaje dodatkowe obrażenia jako procent maksymalnego zdrowia ofiary i jednocześnie leczy Darkina.


Nowa postać wyjdzie prawdopodobnie w przeciągu ok. 2 tygodni po wyjściu nowego patcha, który swoją premierę będzie miał w nocy z wtorku na środę 28 czerwca.

Bartłomiej Kuczyński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze