Drugi odcinek "Drogi do PBN": Kto sparował z Mayweatherem?

Sporty walki

Już 21 kwietnia w Częstochowie gala Polsat Boxing Night! W drugim odcinku "Drogi do PBN" zobaczymy m.in. przygotowania bokserów Gusa Currena w nowej lokalizacji, relaks wykonaniu Mateusza Masternaka oraz dowiemy się, który uczestnik gali sparował w przeszłości z Floydem Mayweatherem. Zapraszamy na drugi odcinek cyklu "Droga do PBN"!

Ekipa prowadzona przez Gusa Currena, czyli Tomasz Adamek, Adam Balski, Łukasz Wierzbicki oraz Ewa Brodnicka, przeniosła się z ośrodka w Łomnicy do Szklarskiej Poręby. Jak powiedział promotor Mateusz Borek, zmiana miejsca przygotowań robi się coraz popularniejsza, nie tylko w boksie, ale także i np. w piłce nożnej.

W nowej lokalizacji warunki do treningów pięściarze mają wymarzone. Nad ich przygotowaniem fizycznym odpowiada oczywiście Jakub Chycki.

We Wrocławiu na meczu Śląska Wrocław pojawił się Mateusz Masternak, który w drodze na stadion... został zatrzymany przez policję. Po rutynowej kontroli "Master" mógł udać się na mecz. Następnie kamera towarzyszyła mu podczas treningu oraz relaksu, jakim jest dla niego czytanie książek.

W Zielonej Górze sparingi przed galą PBN toczył Michał Chudecki. Bokser opowiedział m.in. o tym jak w przeszłości pomagał w przygotowaniach samemu Floydowi Mayweatherowi. Zadaniem Polaka w treningach było imitowanie stylu Manny'ego Pacquiao.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!
 
O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

Walka o pas organizacji WBO European:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
 
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
 
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
 
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze