Gustavo Alfaro trenerem piłkarzy Boca Juniors

Piłka nożna
Gustavo Alfaro trenerem piłkarzy Boca Juniors
fot. Youtube

Gustavo Alfaro został trenerem piłkarzy Boca Juniors. Niemal równocześnie media poinformowały, że dotychczasowy szkoleniowiec klubu z Buenos Aires - Guillermo Barros Schelotto podpisał kontrakt z Los Angeles Galaxy.

56-letni Alfaro wcześniej był szkoleniowcem kilkunastu mniej znanych i utytułowanych drużyn w ojczyźnie, a największy sukces odniósł z Arsenalem Sarandi, z którym zdobył mistrzostwo ligi w tzw. turnieju zamknięcia (Clausura) w 2012 roku.

 

- To nie była prosta decyzja, ale kiedyś obiecałem ojcu, że skończę karierę w wielkim klubie w Argentynie. Przychodzę tutaj, aby wygrywać i chcę kiedyś odejść jako mistrz - powiedział Alfaro, który na ławce trenerskiej Boca Juniors zastąpił Schelotto. Władze klubu nie przedłużyły z nim kontraktu.

 

Podopieczni Schelotto przegrali prestiżowy finał Copa Libertadores, odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów, z lokalnym rywalem River Plate. W pierwszym meczu był remis 2:2, w rewanżu w Madrycie po 90 minutach 1:1, a w dogrywce gracze River Plate uzyskali dwa gole.

 

Informacja o zatrudnieniu Alfaro zbiegła się w czasie z zatrudnieniem Schelotto przez Los Angeles Galaxy z ligi MLS.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze