Młoda gwiazd Benfiki ofiarą polityki... FC Porto?

Piłka nożna

Joao Felix był niewątpliwie największym bohaterem czwartkowych spotkań Ligi Europy. Ofensywny pomocnik Benfiki Lizbona wpisał się trzykrotnie na listę strzelców i dodatkowo odnotował asystę przy trafieniu Rubena Diasa. Co ciekawe, Portugalczyk swoją karierę rozpoczynał w... FC Porto. Polityka utytułowanego klubu nie pozwoliła mu jednak kontynuować kariery piłkarskiej przy Estadio do Dragao.

W czwartek Joao Felix w wieku 19 lat i 152 dni zapisał się w historii Ligi Europy jako najmłodszy zawodnik z trzema trafieniami na koncie w jednym spotkaniu. Portugalczyk z Lizbony skupił na sobie uwagę całego piłkarskiego świata i już według niektórych już znajduje się w kręgu zainteresowań gigantów europejskiej piłki, m.in. Machesteru United.

 

Co ciekawe, Portugalczyk swoją karierę rozpoczynał nie w Benficie, a w FC Porto. Polityka klubu nie pozwoliła jednak utalentowanemu piłkarzowi rozwijać skrzydeł przy Estadio do Dragao.

 

- Joao Felix w wieku 16 lat dopiero odszedł z FC Porto. Polityka skautingowa, filozofia Benfiki Lizbona jest zupełnie inna niż klubu z Porto. W FC Porto czekają na piłkarzy gotowy, liczy się to, co tu i teraz. Felix był drobnym chłopcem i postanowiono zrezygnować z jego usług. W Benfice stawia się na potencjał, możliwości danego piłkarza. Od 2013 roku to właśnie w tym klubie szlifował swoje umiejętności Felix - opowiedział Tomasz Smokowski w studiu Polsatu Sport.

 

- W tym sezonie ma już na swoim koncie 12 bramek i pięć asyst. To jest po prostu talent. Chcielibyśmy, aby u nas w lidze wychowankowie w takim stopniu świadczyli o sile poszczególnych zespołów - dodał dziennikarz.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze