Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem

Piłka nożna
Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem
fot. Instagram
Nie pierwszy raz Lewandowscy wykazują wzruszającą empatię.

Anna i Robert Lewandowscy kolejny raz udowodnili, że w ich życiu pieniądze nie są najważniejsze. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski oraz jego żona postanowili przekazać milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. O swojej decyzji poinformowali w sobotę, konkrety poznać mamy nieco później. - Wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Dobro wraca - oświadczyli Lewandowscy.

- Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni - dodaje duet polskich sportowców.

ZOBACZ TEŻ: Hiszpański klub odmówił testów na koronawirusa

 

Nie pierwszy raz Lewandowscy wykazują wzruszającą empatię. Na cele charytatywne przekazali już naprawdę wielkie pieniądze. Do tej pory pomagali przede wszystkim dzieciom. Przed dwoma laty wpłacili po 100 tysięcy złotych na rzecz chorego na nowotwór Antosia i cierpiącego na padaczkę lekoodporną Cypriana. Później zasilili konto Centrum Zdrowia Dziecka, które ucierpiało wskutek wichury. Dzięki pomocy przeprowadzono remont zniszczonego oddziału. Państwo Lewandowscy znajdowali też czas na odwiedziny pacjentów CZD, czym sprawiali dzieciakom ogromną radość.

ZOBACZ TEŻ: Nietypowy trening Leona. Gwiazdor dba o formę w trakcie kwarantanny (WIDEO)

- Każda wizyta Ani i Roberta jest dla naszych pacjentów ogromnym przeżyciem, które na długo pozostaje w ich pamięci. W trakcie takich wizyt mogą spotkać się ze swoimi idolami, ale przede wszystkim Ania i Robert mają niesamowity kontakt z dziećmi, dzięki czemu motywują je do dalszej walki z chorobą oraz przekazują im mnóstwo pozytywnej energii - mówiła po jednej z takich wizyt Katarzyna Gardzińska, ówczesna rzeczniczka CZD.

Lewandowski nie jest pierwszym piłkarzem Bayernu, który wspomaga walkę z pandemią. Joshua Kimmich i Leon Goretzka zainaugurowali akcję #WeKickCorona i wpłacili na ten cel w sumie milion euro. Nie próżnują też inni sportowcy. Kapitan Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski przekazał 400 tysięcy złotych, rumuńska tenisistka Simona Halep kupiła sprzęt medyczny dla szpitali, klub Chelsea Londyn oraz byli reprezentanci Anglii i Walii Gary Neville oraz Ryan Giggs udostępnili swoje hotele służbie zdrowia.

 

Pandemia koronawirusa zbiera na całym świecie przerażające żniwo. Zakażonych jest już 280 tysięcy ludzi, 11 tysięcy zmarło. Niestety te liczby wciąż rosną. Prawie wszystkie rozgrywki sportowe zostały zawieszone, wiele imprez odwołano. Piłkarskie EURO 2020 ma być rozegrane w przyszłym roku, nie wiadomo, czy odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie