PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
To ostatni mecz w Jurajskiej Twierdzy w rundzie zasadniczej.

Faza zasadnicza obecnego sezonu PlusLigi dobiega końca. Pora na jedno z ostatnich spotkań, w którym Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa. Oba zespoły dzieli różnica zaledwie czterech punktów. Transmisja meczu od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

Starcie pomiędzy Aluron CMC Wartą Zawiercie a VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa to ostatni mecz w Jurajskiej Twierdzy w rundzie zasadniczej. Obie drużyny spotykały się ze sobą siedmiokrotnie, ale tylko dwa razy górą byli Jurajscy Rycerze. Ostatnią wygraną zanotowali w tym sezonie w Warszawie, gdzie pokonali gospodarzy 3:0. Mecz był pierwszym po przymusowej koronawirusowej przerwie i dostarczył wielu emocji. Głównie za sprawą trenera Andrei Anastasiego, który swoim zachowaniem próbował wytrącić z równowagi zawodników z Zawiercia.

 

– Można powiedzieć, że jest wybuchowy. Zwłaszcza, gdy idzie nie po jego myśli. Cieszę się, że gdy na meczu wyjazdowym w Warszawie było trochę nerwowo, to nie daliśmy się ponieść tym emocjom i zachowaliśmy naszą grę. Myślę, że to jest też takie zagranie, którym chce wybić przeciwnika z rytmu. Mam nadzieję, że na naszej hali pójdzie nam lepiej i zdominujemy ich – mówił Patryk Niemiec.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentant USA trafi do PlusLigi?

 

Obie drużyny w tabeli dzieli różnica zaledwie czterech punktów. Warto jednak dodać, że zajmująca piąte miejsce VERVA ma rozegrany o jeden mecz więcej, niż zespół z Zawiercia. Warszawianie ostatni ligowy mecz rozegrali 6 lutego. Przegrali 1:3 z Asseco Resovią Rzeszów. Ten sam zespół zaledwie trzy dni później pokonał także Jurajskich Rycerzy.

 

W ekipie z Warszawy w przeszłości występował Paweł Halaba. VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa najlepiej pamięta jednak Patryk Niemiec, który grał w niej zaledwie sezon temu.

 

– Chłopaków z Warszawy dobrze znam i bardzo lubię. Z niektórymi miałem jeszcze okazję grać w Treflu, więc ten sentyment faktycznie jest. Gdy stajemy na boisku, to nie możemy o tym myśleć. Wtedy to jest nasz przeciwnik i chcemy wygrać ten mecz za trzy punkty. A najlepiej w trzech setach – stwierdził.

 

Transmisja meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport, aluroncmc.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze