Euro 2020: Timothy Castagne już nie zagra w turnieju

Piłka nożna

Piłkarz reprezentacji Belgii Timothy Castagne, który doznał kontuzji w sobotnim meczu grupy B mistrzostw Europy z Rosją, nie zagra już w turnieju - poinformował selekcjoner Roberto Martinez. Jego podopieczni w Sankt Petersburgu pokonali drużynę gospodarzy 3:0.

Piłkarz w czerwono-żółtej koszulce z numerem 21, Timothy Castagne, z opaską na ramieniu, jest prowadzony przez dwóch członków sztabu medycznego.
fot. PAP
Timothy Castagne nie zagra już na Euro 2020...

Castagne doznał groźnie wyglądającej kontuzji twarzy, prawdopodobnie kości jarzmowej, po zderzeniu z rywalem. Został zmieniony już w 27. minucie przez Thomasa Meuniera, który zresztą wkrótce potem strzelił gola (na 2:0).

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy piłkarze w szoku po dramacie Christiana Eriksena

 

Jak przyznał selekcjoner Belgów, Castagne opuści resztę turnieju.

 

W końcówce sobotniego meczu z powodu kontuzji zmieniony został również doświadczony obrońca Jan Vertonghen (uraz stawu skokowego), ale w jego przypadku - jak dodał Martinez - problem wydaje się "mniej poważny".

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie