El. MŚ 2022: Sensacja! Włosi przegrali z Macedonią Północną!

Olbrzymia sensacja w barażach o katarski mundial! Aktualni mistrzowie Europy, Włosi przegrali z Macedonią Północną 0:1 i już w półfinale żegnają się z marzeniami o mundialu.

Włosi byli murowanym faworytem rywalizacji z Macedonią Północną. Od początku ich przewaga nie podlegała dyskusji, Gianluigi Donnarumma był niemalże bezrobotny, ale przyznać trzeba, że goście bronili się bardzo inteligentnie. Dopiero w 30. minucie Macedończycy sprawili prezent mistrzom Europy, Domenico Berardiemu pozostało kopnąć piłkę do pustej bramki, ale zrobił to na tyle lekko, że Stole Dimitrievski zdążył wrócić. Trzy minuty później Lorenzo Insigne przymierzył z 30. metrów, a w 38. minucie po kolejnym zamieszaniu w polu karnym gospodarze domagali się jedenastki. Pod koniec pierwszej części gry dwa strzały na bramkę Italii oddali Macedończycy.

Po przerwie obraz gry specjalnie się nie zmieniał. W pierwszym kwadransie drugiej odsłony cztery wyborne sytuacje zmarnował Berardi. Włosi mimo olbrzymiej przewagi w posiadaniu piłki oraz strzałach nie potrafili umieścić futbolówki w bramce. Macedończycy czekali na swoją jedyną szansę w tej części gry do drugiej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to strzałem sprzed pola karnego Donnarummę pokonał Aleksandar Trajkovski. Macedonia oszalała ze szczęścia i sensacja stała się faktem.

Zwycięzca tej pary we wtorkowym (29.03) finale baraży zmierzy się z Portugalią (godz. 20:45).

Włochy - Macedonia Płn. 0:1 (0:0)

Bramki: Trajkovski 90+2

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Alessandro Florenzi, Gianluca Mancini (90. Giorgio Chiellini), Alessandro Bastoni, Emerson, Nicolo Barella (77. Sandro Tonali), Jorginho, Marco Verratti, Domenico Berardi (89. Joao Pedro), Ciro Immobile (77. Lorenzo Pellegrini), Lorenzo Insigne (64. Giacomo Raspadori)

Macedonia Płn.: Stole Dmitrevski - Ezgjan Alioski, Visar Musliu, Darko Velkovski (85. Kire Ristevski), Stefan Ristovski, Boban Nikolov (58. Stefan Spirovski), Enis Bardi, Arijan Ademi (58. Stefan Aszkovski), Darko Churlinov, Aleksandar Trajkovski, Milan Ristovski (71. Bojan Miovski)