83-letni kibic Górnika Piaski przychodzi na mecze, choć nie widzi piłkarzy (WIDEO)

Piłka nożna
83-letni kibic Górnika Piaski przychodzi na mecze, choć nie widzi piłkarzy (WIDEO)
fot. Facebook

83-letni Aleksander Pietrzykowski przychodzi na mecze A-klasowego Górnika Piaski, choć z powodu słabego wzroku nie widzi grających piłkarzy. - Przychodzę, by posłuchać atmosfery kibiców – wyjaśnił w krótkim filmie przygotowanym przez ludzi związanych z klubem.

Pietrzykowski jest związany z Górnikiem od 70 lat.

 

- W trampkarzach grałem tu w obronie, potem trener przesunął mnie do ataku. Ten klub jest dla mnie wszystkim. Cały czas jestem z nim związany. Nieraz na nasz mecze przychodziło po 3 tysiące ludzi, siedzieli na płotach. Takich emocji się nie zapomina. Ludzie kibicowali nam niesamowicie – wspominał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener Dawid Kroczek po sezonie odejdzie z Apklan Resovii

 

Od momentu reaktywacji Górnika w 2000 roku nie opuścił ani jednego meczu w Piaskach, dzielnicy Czeladzi. - Z wiekiem wzrok mi się popsuł i już nie oglądam swoich zawodników. Raczej przychodzę na stadion, by słuchać atmosfery kibiców i dopóki będę mógł, to będę to robił – stwierdził.

 

Podczas spotkań prosi kibiców, by opowiadali mu o tym, co się dzieje na boisku.

 

 

- Historia pana Olka pojawiła się nieco przypadkiem. Szukaliśmy pomysłu na pokazanie nowych strojów meczowych naszej drużyny. Bohatera filmu znam od ponad 30 lat i od zawsze kojarzyłem go z przywiązaniem do Górnika i jego ulubionym miejscem przy klubowym budynku, skąd obserwował wydarzenia piłkarskie – wyjaśnił pomysłodawca filmu Paweł Cyz.

 

Pietrzykowski po zakończeniu gry w piłkę działał w Górniku, tworzył jego kronikę,

 

Górnik powstał w 1924 roku. Obecnie drużyna występuje w sosnowieckiej A-klasie.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie