Gheorghe Cretu zastąpi Nikolę Grbicia w Perugii?

Siatkówka
Gheorghe Cretu zastąpi Nikolę Grbicia w Perugii?
fot. Cyfrasport
Sebastian Świderski i Nikola Grbić.

Wciąż nie jest jasne, czy Nikola Grbić będzie w przyszłym sezonie trenerem siatkarzy Perugii. Jeśli selekcjoner reprezentacji Polski zakończy pracę we włoskim klubie, jego następcą może zostać Gheorghe Cretu, aktualny szkoleniowiec Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

O możliwym odejściu Grbicia z Perugii donosi piątkowe wydanie gazety Corriere dell'Umbria. O tym, że Serb może pożegnać się z pracą we włoskim potentacie, tamtejsze media informowały już kilka dni temu. Tym razem te doniesienia potwierdzają lokalni dziennikarze, którzy podali również nazwisko ewentualnego następcy Grbicia. 

 

Zobacz także: Bartosz Bednorz rozstał się z Zenitem Kazań

 

Ich zdaniem miejsce Grbicia w Perugii może zająć Cretu. Rumun, mimo zdobycia mistrzostwa Polski i dojścia do finału Ligi Mistrzów, w przyszłym sezonie nie będzie pracował w Kędzierzynie-Koźlu. Trener odrzucił ofertę między innymi rosyjskiego Biełogorje Biełgorod.

 

Co ciekawe Cretu zastąpił Grbicia właśnie w ekipie ZAKSY, z której Serb odszedł do Perugii. Czy historia powtórzy się również w przypadku włoskiego klubu?

 

Zanim Cretu objął ZAKSĘ przed sezonem 2021/2022, pracował... na całym świecie. Prowadził między innymi trzy ekipy PlusLigi - Indykpol AZS Olsztyn, Cuprum Lubin i Asseco Resovię Rzeszów, reprezentację Estonii czy katarski Al Arabi Ad-Dauha. W rozgrywkach 2017/2018 prowadził już wspomniany wcześniej Biełogorje Biełgorod.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie