MŚ 2022: Argentyńczycy zaprezentowali nową koszulkę

Piłka nożna
MŚ 2022: Argentyńczycy zaprezentowali nową koszulkę
fot. PAP
Leo Messi w barwach reprezentacji Argentyny.

Jedna z tajemnic piłkarskiego mundialu w Katarze, na 83 dni przed imprezą, została ujawniona. Reprezentanci Argentyny, grupowi rywale Polaków, zaprezentowali w poniedziałek koszulki w kolorze fioletu, w których zagrają pod koniec roku.

Wielu kibiców prefereuje alternatywne koszulki niż te klasyczne, w których zazwyczaj występują "Albiceleste". Strój będzie miał mocne przesłanie, a gigant odzieży sportowej firma Adidas przekonuje, że wybór koloru reprezentuje równość płci.

 

Dwukrotni mistrzowie świata po raz pierwszy w historii założą koszulki w jaskrawym fioletowym kolorze z ognistą grafiką inspirowaną majowym słońcem z flagi narodowej.

 

 

Koszulka, będące odejściem od tradycyjnych granatowych i czarnych strojów wyjazdowych zespołu narodowego, już zyskały szerokie uznanie fanów. Można je nabyć online, choć trzeba jednorazowo wydać w przeliczeniu ok. 550 zł.

 

Producenci w komunikacie z dumą informują, że duża część materiału pochodzi z odpadów tworzyw sztucznych, zebranych na wyspach, plażach i wybrzeżach, zapobiegając zanieczyszczeniu oceanów.

 

Mistrzostwa świata - po raz pierwszy rozgrywane jesienią - rozpoczną się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia.

 

Argentyna w grupie C zmierzy się z Arabią Saudyjską, Meksykiem i Polską.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie