Hitowy mecz Pucharu Holandii w cieniu skandalu! Ajax Amsterdam w finale

Ajax Amsterdam awansował do finału Pucharu Holandii.

Ajax Amsterdam pokonał Feyenoord Rotterdam 2:1 w półfinale Pucharu Holandii. Więcej niż o meczu będzie się jednak mówiło o sytuacji, w której Davy Klaassen został trafiony zapalniczką w głowę.

Mecz już na samym początku został przerwany ze względu na zachowanie kibiców i gęsty dym unoszący się nad stadionem. Kiedy grę wznowiono, wynik otworzył Dusan Tadić. Gdy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni w kiepskich humorach, do wyrównania doprowadził Santiago Gimenez.

Niedługo po przerwie goście zdobyli swoją drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Davy Klaassen. W 62. minucie doszło do skandalicznej sytuacji! Klaassen został trafiony przedmiotem rzuconym z trybun. Na głowie reprezentanta Holandii pojawiła się krew i spotkanie została przerwane. Po kilkunastominutowej przerwie piłkarze wrócili do gry. Więcej goli jednak nie padło.

W finale Pucharu Holandii Ajax Amsterdam zmierzy się z PSV Eindhoven. Mecz zostanie rozegrany 30 kwietnia na De Kuip w Rotterdamie.

W barwach gospodarzy 68 minut rozegrał Sebastian Szymański.

Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)

Bramki: Santiago Gimenez 45+2 - Dusan Tadić 14, Davy Klaassen 51

Czerwona kartka: Kenneth Taylor (90+6, Ajax Amsterdam, za drugą żółtą)